Najmenšie ošípane na svete známe ako pygmy hog alebo trpasličie ošípané, ktoré sú vysoké 25 centimetrov a vážia do 10 kilogramov, sa opäť stávajú súčasťou ekosystému v indickom štáte Assam. Jeden čas sa verilo, že tento druh už vyhynul, no v 70. rokoch boli znovuobjavené.

Ochranári ich v 90. rokoch začali chovať a ochraňovať, aby dokázali nielen zachovať, ale aj navýšiť počet tohto ohrozeného druhu. A vďaka tomuto úsiliu sa predpokladá, že ich vo voľnej prírode žije približne 400 a 76 jedincov je v zajatí. Odborníci z National Geographic tvrdia, že tieto malé ošípané boli dlho chované v zajatí a až neskôr vypustené do voľnej prírody v štáte Assam, ktorý leží v severovýchodnej Indii. Preto sa ich naraz vynorilo viac.

Niektoré z ošípaných boli vypustené do parkov Manas a Orang, zatiaľ čo ďalšie vypustili do národných rezervácii Barnadi a Sonai Rupai. Všetky tieto rezervácie a parky sa nachádzajú v spomínanom štáte, kde sa aj prasatá začali pred dvoma desaťročiami chovať. A aktuálne v nich žije približne 130 prasiatok trpasličích.

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.