Svet sa už pomaly vracia do normálu, takže neexistuje lepší čas na plánovanie ďalšej dovolenky. So stovkami možných destinácií môže byť trochu problém vybrať si tú najlepšiu – a ešte k tomu s vedomím, že to v skutočnosti nemusí byť všetko pekné ako na obrázkoch. Preto sa niekoľko ľudí rozhodlo podeliť o svoje najhoršie skúsenosti – aby sme my ostatní neurobili rovnakú chybu.

1. Louvre, Paríž

Mona Líza, všetkými tak ospevovaná, je v skutočnosti maličká maľba, umiestnená dosť ďaleko a aby toho málo nebolo, šanca, že bude Louvre prázdny je asi jedna k miliónu. Nechápte ma zle, je to nádherná ikonická maľba, ak však chcete navštíviť Lovre alebo Paríž celkovo len kvôli nej, nestojí to za to. Väčšina malieb v múzeu sú v skutočnosti oveľa pôsobivejšie.

2. Mount Everest

Veľa ľudí sa snaží zdolať Mount Everest – platia si ľudí, ktorí im na vrchol vynesú všetko ich príslušenstvo a prevedú ich nebezpečnými úsekmi, mnoho z nich má dokonca vyhrievaný stan. Rad čakajúcich ľudí na fotku z vrcholu je pekne dlhý a nebezpečný, pretože nie sú zvyknutí na takú nadmorskú výšku.

3. Hollywoodsky chodník slávy

Nevidel som špinavšie miesto.

4. Francúzsko

Japonci majú také romantické predstavy o Francúzsku, že u nich existuje termín “Parížsky syndróm,” ktorý vlastne znamená šok japonských turistov po tom, čo zistia, že Francúzsko nie je také, ako si ho vysnívali.

5. Dubaj

Jednoznačne Dubaj. Teda ak chcete stráviť celé dni v klimatizovanej budove, zísť do klimatizovanej garáže, aby ste sadli do klimatizovaného auta a dostali sa do ďalšej klimatizovanej budovy, potom je táto destinácia presne pre vás.

6. Pisa

Teda okrem malého námestia s vežou, pri ktorej si robia všetci komické fotky. Zvyšok mesta je dosť na nič. Ste v Toskánsku, choďte do akéhokoľvek iného malého mesta a užijete si to oveľa viac.

7. Las Vegas

Úprimne, toto miesto mi nič nedalo. Bolo fajn vidieť tematické hotely, ale okrem toho to bolo len precenené bezduché mesto, navrhnuté len na to, aby vás zabavilo. 

8. Hollywood

Toľko neporiadku a omočených stien som ešte nevidel.

9. Egypt

Toľká krása a úžas pravekej civilizácie je úplne zničená realitou modernej civilizácie. Predstavte si Indiu a pridajte piesok – to je Egypt.

10. Times square

Najmä na Silvestra – kto tam bol, vie, o čom hovorím.

11. Bali

Pred 10 rokmi to bolo nádherné miesto, dnes je zničené influencermi.

12. Oktoberfest

Pivo rovnakej značky môžete zohnať za tretinu ceny v celom Mníchove. Oktoberfest je miestom, kde je všetko precenené.

13. Stonehenge

Nenechajú vás ísť dostatočne blízko na to, aby ste ho mohli poriadne preskúmať. Najlepší výhľad sa vám naskytne z cesty, ktorá popri ňom vedie – a to si ani nemusíte platiť a čakať v rade, ako ostatní. Vážim si históriu a poslanie toho miesta, ale ak si to vyhľadáte na YouTube, budete mať z toho väčší zážitok ako keď tam reálne pôjdete.

14. Temple Bar

Ak ste v Dubline, vyhýbajte sa Temple Baru – je neuveriteľne drahý a vôbec nie je ako poriadne Írske bary.

15. Spojené arabské emiráty

Je to najviac kultúry postrádajúce miesto, aké kedy uvidíte.

16. Brusel

Ak ste v Belgicku, radšej navštívte Gent alebo Brugy.

17. South Beach, Miami

Predražené bary a kluby. Ak ste muž a nemáte okolo seba skupinku pekných žien, pripravte sa na to, že zaplatíte nemalé peniaze za jednu noc von. Navyše, všade navôkol sa nachádza veľa pekných pláží, kde nebute musieť šoférovať v katastrofálnej premávke a hodinu hľadať parkovacie miesto.

Zdroj

Foto: deMilked

Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.