V Nórsku sa nachádza bar zvaný Svalbar, ktorý je veľmi známy tým, že v jeho tesnej blízkosti žijú medvede, ktoré doslova nakúkajú cez jeho okná. Jeho doterajší majiteľ John-Einar Lockert sa však tento špeciálny podnik rozhodol predať.

View this post on Instagram

Svalbar on Svalbard.

A post shared by Svalbar Pub (@svalbar_pub) on

Majiteľ povedal k tomu toľko: „Musíte mať radi vzrušenie a mať tiež poriadne dobrodružného ducha, aby ste mohli prevádzkovať tento bar na Svalbarde. Je to však naozaj vzrušujúce miesto pre prevádzkovanie baru, máme dokonca prekvitajúci nočný život i bohatú kultúrnu scénu.“ Bar sa nachádza na trase, na ktorej „hliadkujú“ ľadové medvede. Už predtým prejavili záujem o toto obľúbené miesto, a preto by mal mať jeho budúci majiteľ aj poriadnu dávku odvahy.

Foto od Wikimedia

John-Einar povedal pár slov o svojej skúsenosti s týmto bielym tvorom: „Ľadový medveď raz prišiel do baru v nočných hodinách. Prešiel sa okolo baru a pozrel cez okno. Bola studená noc a pravdepodobne hľadal teplé miesto, kde by mal čo jesť. Cítil vôňu jedla. Bolo šťastie, že sme boli zatvorení. V bare sú všetci vítaní, ale ľadové medvede veru nie.“

Foto od Wikimedia

Tí, ktorí chcú žiť v tejto oblasti a tiež prevádzkovať bar, musia mať pochopiteľne určité zručnosti, vrátane schopnosti strieľať z pištole, aby sa ochránili pred ľadovými medveďmi, no musia taktiež vedieť jazdiť na snežnom skútri, čo je jediný spôsob, ako sa tam dostať počas dlhých zimných mesiacov. Svalbar je jeden z najsevernejších barov na Zemi a nachádza sa v nórskom Longyearbyen, iba 200 km od severného pólu. Teraz je po 10 rokoch na predaj za sumu milión eur.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.