Nový Zéland má teraz najsilnejší pas na svete. Vzhľadom k tomu, ako dobre zvládajú koronavírus, sa ani nie je čomu diviť. Podľa aktuálnych čísel môžu Novozélanďania získať bezvízový prístup, e-víza alebo klasické víza do celkom 129 krajín sveta. Je to o 49 krajín viac ako počas samotnej vrcholiacej pandémie koronavírusu začiatkom tohto roka, hoci tento štát stále zaostáva ďaleko za 169 štátmi, kam mohli obyvatelia vycestovať do minulého roku.

, Najsilnejší pas na svete majú momentálne občania Nového Zélandu
Foto od Wikimedia

Za touto krajinou nasleduje Nemecko, Írsko, Rakúsko, Švajčiarsko, Luxembursko, Japonsko, Južná Kórea a Austrália, ktorých pasy umožňujú svojim občanom vstup do 128 krajín. Hrant Boghossian z Passport Index v rozhovore pre Stuff o novom poradí uviedol, že pozícia krajiny je dôkazom toho, ako dobre sa vláda Nového Zélandu vysporiadala s pandémiou. “Vynikajúce zvládnutie krízy Covid-19 na Novom Zélande sa odráža v tom, že jeho občania boli veľmi rýchlo akceptovaní inými národmi,” povedal.

Táto správa prichádza v čase, keď vláda Nového Zélandu oznámila, že dosiahla dohodu s austrálskou vládou o vytvorení akejsi cestovnej bubliny. Prvá etapa bubliny Trans-Tasman umožnia lety iba do Nového Južného Walesu a Severného teritória. Očakáva sa, že lietadlá začnú lietať už počas najbližších štrnásť dní. Austrálčania však nebudú môcť urobiť to isté, pretože ich krajina má ešte stále čo robiť, aby zabezpečila, že nikto chorý nenastúpi do lietadla.

, Najsilnejší pas na svete majú momentálne občania Nového Zélandu
Foto od youtube

Austrálsky vicepremiér Michael McCormack sa k téme vyjadril tak, že je to dôležitý prvý krok k zabezpečeniu toho, aby cestovné vzťahy medzi Novým Zélandom a Austráliou zostali aj naďalej silné.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
guest
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre