Tak toto zvieratko má ako sa hovorí veľmi tuhý korienok. August, známa pod menom Augie, prepísala 24. apríla históriu. Ide presnejšie o fenku, ktorá oslávila svoje 20. narodeniny a stala sa tak najstarším zlatým retrieverom v histórii.

Foto od Facebook

Augie žije v Oaklande, v štáte Tenn. Jej majitelia, Jennifer a Steve Hetterscheidtom, ju majú od jej 14 rokov. Na oslave svojich okrúhlych narodenín si Augie pochutnala na mrkvovom koláči upečenom fenke „na mieru“. Hoci má Augie už 20 rokov, tak stále je prekvapivo zdravá, čo potvrdila jej terajšia majiteľka.Stále sa hýbe ako zdravý pes a veľmi rada sa prechádza po dvore. Jediné, čo jej niekedy robí problém, je rýchle postavenie,“ povedala Jennifer.Keď mala 14 rokov, bolo jej diagnostikované ochorenie obličiek. Odvtedy jej však pravidelne dávame doplnky stravy vhodné na obličky aj kĺby,“ dodala.

Podľa spoločnosti Golden Hearts väčšina zlatých retrieverov zvyčajne žije približne 10 – 12 rokov. Stane sa, že niektorí jedinci sa dožijú do tých 15 rokov, je to však zriedkavé. Táto fenka je tak hotovým fenoménom, ktorý sa objaví naozaj len raz za čas. „Staráme sa o ňu, pokiaľ ju máme a milovať ju budeme už navždy,“ uzavrela hrdá majiteľka Augie.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.