Umeno Sumiyama a Koume Kodama sú jednovaječné dvojičky, ktoré dosiahli svetový rekord. Dnes majú 107 rokov a vďaka svojmu neuveriteľnému veku sa zapísali do Guinnessovej knihy rekordov. Narodili sa 5. novembra 1913 pred vypuknutím 1. svetovej vojny, na ostrove Shodoshima.  

Držiteľky rekordu mali ťažký život. Boli šikanované za to, že sú jednovaječné dvojičky. Napriek tejto ťažkej životnej skúsenosti sú sestry podľa ich rodinných príslušníkov stále spoločenské a veselé. Už od mladosti žili oddelene. Keďže boli od seba vzdialené niekoľko kilometrov, stretávali sa najmä na svadbách, rodinných oslavách a pohreboch. 

 

Zdroj: Youtube

Keď oslavovali svoje 99., takzvané „biele“ narodeniny, Umeno si údajne pozrela fotografiu predchádzajúcich držiteľov rekordov a povedala: „Myslím, že vyzeráme mladšie!“

Oznámenie o rekorde dostali sestry počas japonského štátneho sviatku Úcty k starším. Aj keď spočiatku žartovali o získaní rekordu, titul bol údajne pre nich obrovským šokom. Kodama spočiatku neporozumela významu Guinnessovho certifikátu z dôvodu slabého duševného zdravia, jej sestra Sumiyama však prijala certifikát so slzami v očiach. 

Vzhľadom na obmedzenia kvôli koronavírusu, pracovníci Guinnessových rekordov nemohli odovzdať osvedčenia osobne. Sestry, ktoré žijú v domovoch oddelene, prevzali ocenenia od zamestnancov opatrovateľských domovov. 

Japonci sa spomedzi všetkých krajín sveta dožívajú najvyššieho veku. Tento rok krajina nahlásila rekordných 86 510 ľudí, ktorí majú viac ako 100 rokov. Najstaršia žijúca osoba je tiež Japonka, má 118 rokov. 

ZDROJ1  ZDROJ2 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.