Babička žijúca v Španielsku sa stala najstaršou osobou na svete, ktorá porazila koronavírus. A pritom sa dožila už úctyhodných 113 rokov!

Maria Branyas sa narodila v San Franciscu, ale ešte ako mladá sa presťahovala do Španielska, kde sa pre pred pár rokmi stala najstaršou občiankou krajiny. Matke troch deti sa podarilo prekonať Covid-19 v zariadení Santa Maria del Tura v meste Olot, ktoré sa nachádza vo východnej španielskej provincii Girona, ktorá sa nachádza v regióne Katalánsko. Skupina vedcov pracujúca v Gerontology Research Group tvrdí, že starenka je najstarší človekom na svete, ktorému sa podarilo vírus poraziť.

Nový koronavírus jej bol diagnostikovaný už v apríli a bola okamžite izolovaná vo svojej izbe v opatrovateľskom dome. Starenka vyhlásila, že pandémiu považuje za veľmi smutnú a nevie odkiaľ pochádza a ako prišla do Španielska. Poďakovala sa personálu za starostlivosť a pomoc a hovorí, že jej zdravie je v poriadku. Jej dcéra Rosa Moret novinárom povedala, že Maria je veľmi silný a pozitívny človek. Zaujímavé je, že vírus u nej nevyvolal žiadne príznaky. Dcéra zriadila pre svoju matku účet na Twitteri a povedala, že jej matka je teraz veľmi ochotná rozprávať, keďže nejaký čas musela byť na izbe úplne sama.

Maria Branyas sa narodila 4. marca 1907 v San Franciscu, no jej otec bol novinárom z Pamplony ležiacej v severnej španielskej oblasti Navarra. Do USA sa presťahoval za prácou, no ona sa do krajiny svojho otca vrátila a žije v nej už veľmi veľa rokov. Maria žila postupne v Barcelone, ​​Banyoles, Girone, Calonge i Sant Antoni a Palol de Revardit. V roku 1931 sa vydala za doktora a mali spolu tri deti, no momentálne je už aj babkou 11 vnukov (vrátane jedného vnuka, ktorý má 70 rokov) a prababičkou 13 pravnúčat. Do domu sociálnych služieb, kde sa aj momentálne nachádza, sa presťahovala už pred 2 desaťročiami. A zdá sa, že jej to vôbec neuškodilo, možno práve naopak.

 

 

 

Zdroj

Foto od youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.