Pokiaľ ide o randenie, inteligentné ženy sú veľmi vyberavé. Radšej si počkajú, kým príde do ich života tá správna osoba, než by sa hrnuli do vzťahu s niekým len kvôli akémusi spoločenskému tlaku. Podľa nedávneho prieskumu sa stále viac žien rozhoduje zostať slobodných čo najdlhšie a užívať si tento čas. Dôvod je jednoduchý – cítia sa tak šťastnejšie. Áno, uvedomujeme si, že vydaté či zadané ženy s tým možno súhlasiť nebudú, no ponúkame vám zopár dôvodov, ktoré sú viac než presvedčivé. Tu sú:

1. Majú viac času pre seba

Niektoré ženy vo vzťahoch sa často sťažujú, že nemajú čas. Vždy sa viac starajú o svojho partnera alebo v prípade, že majú deti, tak o ne. Ak je však žena slobodná, má pre seba všetok čas na svete, teda okrem povinnosti, akými sú práca či škola.

2. Neexistuje žiadny tlak súvisiaci so splnením očakávaní svojho partnera

Toto je niekedy skutočne depresívne. Mať neustále na pamäti narodeniny partnera, plniť jeho túžby, či organizovať výlety, ktoré budú vyhovovať obom je niekedy príliš zložité. Čím viac sa snažíte, tým horšie to môže dopadnúť. Vzťahy sú zložité. Na druhej strane, keď ste slobodné, nemusíte sa obliekať tak, aby ste na svoju polovičku neustále urobili ten najlepší dojem. Robíte všetko podľa vášho pohodlia, ktoré vás prirodzene chráni pred stresom.

3. Zameriavajú sa na svoju kariéru a objavujú, čo skutočne chcú

Ženy sa väčšinou, resp. veľmi často, vzdajú svojich snov, keď sa dostanú do vážneho vzťahu, a to z viacerých dôvodov. Snažia sa udržať každého okolo seba, najmä partnera, šťastného, avšak niekedy za cenu vlastného šťastia. Na druhej strane sú slobodné ženy bezstarostné, ambiciózne a dokážu sa lepšie zamerať na dosiahnutie svojich cieľov. Majú priame priority, a preto sú častokrát úspešnejšie a šťastnejšie.

4. Prestanú sa starať o to, čo hovoria druhí

Ak ste na dlhú dobu nezávislé, uvedomujete si, že jediný človek, ktorý vás môže súdiť, ste vy sama. Veríte v seba a prestanete sa starať o to, čo hovoria alebo myslia si ostatní.

5. Zlepšujú sa vzťahy s priateľmi a rodinou

Keď ste vo vzťahu, trávite väčšinu času so svojím partnerom a len sotva so svojimi priateľmi či rodinou, čo vás od nich nakoniec odlučuje. Ale keď ste slobodné, máte oveľa viac času pre svojich blízkych. Vytvárate si s nimi silnejšie a pevnejšie putá.

6. Cestujú viac a menej sa obávajú alebo trápia

Byť slobodnou posilňuje. Pomáha vám vidieť svet v inom svetle a zažiť veci, ktoré by ste vo vzťahu zrejme ani nikdy nemohli. Môžete cestovať oveľa častejšie a taktiež venovať svoj čas objavovaniu vecí okolo vás. Zmierite sa s tým, že ste iná a nájdete mier vo svojej vlastnej spoločnosti.

 

Zdroj

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.