Sú miesta, kde by ste sa chceli nachádzať a ktoré sú hotovým rajom. A potom sú zas miesta, kam by ste veru vkročiť nechceli. Miesta, pri ktorých Vás oveje chlad a začnete sa klepať. Ak si myslíte, že ste jeden z tých statočnejších, vydajte sa na tie miesta aspoň s našim článkom…

Actun Tunichil Muknal, Belize

Takzvaná „Jaskyňa kamenného hrobu“. Nájdete tu veľké množstvo kostier, ktoré zväčša patria deťom. Neskôr sa zistilo, že pravdepodobne v tejto oblasti bývali časté obdobia sucha, kedy miestni bohom obetovali hlavne deti. Samozrejme si to obetovaní nevybrali dobrovoľne, takže na tomto mieste panuje veľmi ponurá atmosféra.

Actun Tunichil Muknal photo
Foto: V31S70

Takakonuma Greenland Park, Japonsko

Už len fakt, že toto miesto sa nachádza blízko Fukušimi, mu veľmi na sláve nepridáva. V 70. rokoch bol tento zábavný park zatvorený kvôli veľkému počtu úmrtí. Paradoxom ostáva, že zatiaľ čo toto miesto bolo v minulosti považované za jedno z najšťastnejších, teraz je z neho len divočina.

Overtoun Bridge, Škótsko

Viac ako 600 samovrážd. Na tom by ešte „nebolo nič zvláštne“, keby že to neboli samovraždy psov. Ročne ich tam zomrie 12 až 15. Občas sa dokonca stáva, že keď psy skočia, prežijú, vyštverajú sa naspäť a znova skočia. Keď sa psy na tomto mieste raz rozhodnú, už ich nikto nezastaví…

Vojenská nemocnica Beelitz, Nemecko

V roku 1916 bol mladý nemecký vojak poslaný do tejto berlínskej nemocnice, aby sa zotavil z úrazov, sám Adolf Hitler. V nasledujúcich rokoch tu trpelo veľmi veľa ľudí. Dodnes nemocnica svojim vzhľadom pripomína bolesti minulosti.

Military Hospital Beelitz photo
Foto: Moisturizing Tranquilizers

Sedlec Ossuary, Česká republika

Alebo tiež Kostol kostí. Pre mnohých bol tento kostol najlepším miestom pre posledný odpočinok. Počas rokov sa kosti hromadili a bolo ich napokon až priveľa. Preto sa kňazi rozhodli pre „redekoráciu“. Svietniky, nábytok… Všetko pretvorili do kostí, čím v tomto kostole vznikla veľmi morbídna atmosféra.

Sedlec Ossuary photo
Foto: mjgelinas

Rezort San Zhi, Taiwan

Pôvodne veľmi útulné a luxusné letovisko. Po sérií záhadných smrteľných nehôd bolo zatvorené a už veľmi dlho nevyužívané. Ani miestni obyvatelia sa tu nič neodvážia podniknúť, kedže celý rezort zahaľuje tajomná atmosféra…

Sighisoara, Transylvánia

Stredoveká citadela údajne ukrývajúca obrovské tajomstvo. Rodný dom Vlada Tepesa, vládcu Valašskej provincie (1456-1462), ktorý sa vďaka príbehu Brama Stokera stal známym aj pod prezývkou „Drakula“.

Sighisoara photo
Foto: Emmanuel Dyan

Mesto duchov „Fengdu“, Čína

„Len“ 2,000 ročné mesto s hroznou povesťou, prezývané aj „peklo na Zemi“. Má sa tu nachádzať stovky duchov, ktorý majú strašiť miestnych obyvateľov. Ak však na tieto veci neveríte, môžete si prezrieť veľké množstvo cintorínov a mnohé falošné mučiarenské nástroje.

Ghost City of Fengdu photo
Foto: Gwydion M. Williams

Sídlo Winchesterovcov, Kalifornia

Celé sa to začalo jednou ženou, Sarah Winchesterovou. Po smrti manžela a dcéry kontaktovala médium a to jej oznámilo, že ju prenasledujú duchovia všetkých, ktorí padli rukou Winchesterovcov. Jediný spôsob, ako to zastaviť, malo byť postavenie sídla a nikdy so stavbou neprestať. Sarah médium poslúchla a až do jej smrti bolo sídlo vo výstavbe. Dnešní návštevníci sa ľahko môžu stratiť vo vinutých chodbách tejto „mätúcej“, nikdy nedokončenej stavby.

Winchester Mystery House photo
Foto: bella731

Britské morské pevnosti (Maunsell), Severné more – Anglicko

Počas 2. svetovej boli tieto pevnosti postavené britským kráľovským námorníctvom, ako obranná línia. Momentálne sú opustené a z časti dostupné verejnosti. Ak pre Vás nie sú nijak strašidelné, stačí si predstaviť, koľko úmrtí spôsobili.

Maunsell photo
Foto: stevecadman

Isla de las Munecas (Ostrov bábik), Mexiko

Aj keď na našej stránke o tomto ostrove už článok bol, v našom zozname nesmie chýbať…. Ešte dávnejšie mal tento ostrov jedného obyvateľa, Dona Juliana Santana Barrera. Podľa legendy, sa na ostrove malo utopiť malé dievčatko a Don v krátkom čase po jej smrti našiel jej bábiku. Neskôr ich našiel ešte niekoľko a predpokladá sa, že Don po celom ostrove pokladal bábiky na pamiatku utopeného dievčaťa. Krátko po tomto čine sa záhadne utopil v rovnakom kanáli, ako dievčatko.

Isla de las Munecas photo
Foto: 53Kevin

Nemocnica „Hellingly“, Anglicko

Nie ani tak nemocnica, ako psychiatria. Odvádzali do nej najväčších šialencov a už asi nikto nechce vedieť, čo sa tu s nimi dialo. Aj napriek tomu, že dnes je už opustená, hrôzostrašná atmosféra tam panuje dodnes.

Hellingly Hospital photo
Foto: petercastleton

Parížske katakomby, Francúzsko

Okolo 17. a 18. storočia začali parížske cintoríny pohlcovať zvyšky rozkladajúceho sa organického materiálu a začali ich zatápať voda. Preto boli postavený katakomby, ktoré však nie sú o nič príjemnejšie ako samotný cintorín. Lebky a kosti všade okolo Vás, nepríjemný posmrtný puch… No kto by sa išiel prejsť?

Catacombs of Paris photo
Foto: Tobias F. Wolf

Pozorovateľňa vtákov, India

Dedina Jatinga v severnej Indii by mohla byť rovnaká ako ostatné, okrem jedného rozdielu. Každoročne v septembri/októbri pri hraniciach dediny spozorujú umierať stovky vtákov. Ešte čudnejší je presne určený čas 19:00 až 22:00. Vtáky umierajú zoradené v 1 kilometer dlhom pásme. Dedina preto pre túto príležitosť zriadila pozorovateľňu, ktorú môžu využiť turisti aj miestni.

Les Aokigahara, Japonsko

Ako keby nebol každý les strašidelný, tento má jednu zvláštnosť. Samozrejme, okrem toho, že sa nachádza na vrchu sopky Fuji. Od 50. rokov sa tu pácha veľké množstvo samovrážd. Podľa opisov návštevníkov, niečo v tom lese Vás láka, aby ste to skončili. Možno sú to všade prítomné telá, možno depresívna atmosféra… Situácia je dokonca tak vážna, že na stromoch môžete nájsť rôzne výroky, ako napr.: „Život je vzácny“ alebo „Mysli na svoju rodinu“.

Aokigahara Forest photo
Foto: Simon le nippon

Čachtický hrad

Pozná ho asi každý, ale svoje miesto si to tu zaslúži. V roku 1560 sa narodila neslávne známa „Bátorička“. Vydala sa v 15 rokoch a presťahovala sa do Čachtíc. Táto žena je zapísaná v Guinessovej knihe rekordov za najväčšie masové vraždy. Začínalo sa to „obyčajným“ mučením a skončilo sa to kúpaním v krvi svojich (najčastejšie panenských) služobníc. Neskôr zistila, že na to, aby sa stala večne mladou, treba „modrú krv“, takže musela tomuto faktu následne prispôsobiť svoje metódy.

Čachtice photo
Foto: EbsEls

Ja osobne si myslím, že náš slovenský Čachtický hrad prekonal všetky ostatné miesta. A aký je Váš názor?

zdroje: list25vustudents

1 komentár

  1. Ok bol som aj vo wawerly hills sanatorium v kentucky v LA tam je to supa bol som tam s kamosom celu noc a poviem vam normalne som skoro umrel taka energievako nikde ale aj tak nastrasidelnejsie miesto na svete je povazovane poveglia island zomrelo tam viac ako 1000000 ludi na mor ktori sa nedal v tedy liecit mnoho ludi bolo zavrazdenych a mnoho spachalo aj samovrazdu nachadza sa to v taliansku ostrov pri benatkach viac na internete

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.