Niektorí ľudia majú jednoducho šťastie. Tí nasledujúci sú dôkazom, že osud sa s nami občas poriadne zahrá a prinesie nám do života situácie, o akých by sa nám ani nesnívalo. Ale kto má šťastie, nemá sa čoho obávať.

Edwin E. Robinson

pixabay.com, CC0 Public Domain

Pravdepodobnosť, že vás zasiahne blesk je asi 1:12 000. Pre slepého a hluchého 62-ročného Edwina Robinsona však bola 100 %. Robinson hľadal na poli za domom svoje stratené kura, pričom mal v ruke hliníkovú slepeckú paličku. Vo chvíli, keď začalo pršať, skryl sa pod jediný strom v okolí. Tu ho zasiahol blesk a na 20 minút ho úplne omráčil. Robinson sa následne vrátil domov a od únavy šiel spať. Po prebudení zistil úžasnú vec. Videl a počul! Po lekárskom vyšetrení doktor potvrdil, že znovunadobudol sluch aj zrak a že pravdepodobne prežil vďaka topánkam s gumennými podrážkami, ktoré mal pri incidente obuté.

Joan R. Ginther

pixabay.com, CC0 Public Domain

Vedeli ste, že vás skôr zasiahne asteroid ako to, že vyhráte v lotérií? Tento fakt ale neplatil pre Joanu Gintherovú.  Počas svojho života vyhrala veľké sumy peňazí až 4 krát! Prvý krát to bolo 5,4 milióna dolárov, a potom 2 milióny. Už o dva roky na to zase vyhrala – 3 milióny dolárov a v roku 2008 závratných 10 miliónov.

Tsutomu Yamaguchi

pixabay.com, CC0 Public Domain

Počas druhej svetovej vojny pracoval Tsutomu Yamaguchi ako zamestnanec Mitsubishi Heavy Industries. Práve kvôli svojej práci musel často cestovať a inak tomu nebolo ani v jeden osudný deň. V roku 1945 bol na služobnej ceste v Hirošime, keď bola na mesto zhodená atómová bomba. Zázračne tento útok prežil a rýchlo sa vrátil domov k svojej rodine v Nagasaki. Tu však bola zhodená ďalšia atómová bomba, ale i túto katastrofu prežil. V roku 2009 ho Japonsko oficiálne uznalo ako jediného človeka na svete, ktorý prežil dva výbuchy jadrových bômb. Zomrel vo svojom dome v Nagasaki 4. januára 2010.

Teri Preecová

pixabay.com, CC0 Public Domain

Ustrice sú obľúbeným pokrmom mnohých ľudí vďaka ich vynikajúcej chuti, štruktúre a cene. Dokonca sa tvrdí, že fungujú ako afrodiziakum. Ich milovníčkou je aj Teri Preecová, ktorá si ustrice kúpila v Tescu za minimálnu cenu. V jednej z nich ale našla perlu! Stala sa tak jedným človekom z milióna, ktorému sa to podarí. Z perly si dala vyrobiť prsteň ako symbol obrovského šťastia, ktoré sa k nej dostalo.

Frane Selak

pixabay.com, CC0 Public Domain

Najväčším šťastlivcom v nešťastí je bezpochyby Frane Selak. Tento muž ušiel smrti neuveriteľných sedemkrát. Od roku 1962 až do roku 1995 prežil vykoľajenie vlaku, pád lietadla, haváriu autobusu, postrelenie sa zbraňou a dve autohavárie. Po tomto všetkom naňho šťastena stále nezabudla a v roku 2003 vyhral dva dni po svojich narodeninách 1,1 milióna dolárov.

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.