Nový Zéland je známy pre svoj úspešný boj s aktuálnou pandémiou, čo im v podstate závidí celý svet. Vždy konajú rýchlo a efektívne a inak tomu nie je ani teraz. Kvôli trom pozitívnym prípadom uzatvoria celé 1,6 miliónové mesto, teda ide o najväčšie mesto v krajine.

Premiérku krajiny Jacindu Ardern mnohí uznávajú pre jej úspešné kroky v boji proti Covidu-19. Nový Zéland má 5 miliónov obyvateľov, no od začiatku pandémie sa nakazilo iba 2 330 ľudí a zomrelo 25, čo sú skutočne skvelé čísla. Aktuálne sa v Aucklande vyskytli 3 prípady nákazy a vláda sa rozhodla okamžite konať. V meste bude tvrdý 3-dňový lockdown.

Ľudia budú môcť vychádzať iba vtedy, ak pôjdu na nákup a do zamestnania v prípade, že pracujú v kritickej infraštruktúre. Zatvorené budú aj školy a vláda následne zváži ďalšie kroky. Samotná premiérka sa vyjadrila takto: „Hlavnou vecou, ktorú od obyvateľov žiadame je, aby zostali doma a zabránilo sa tak šíreniu. Všetci, ktorí môžu, nech pracujú z domu“. Odkázala tiež, aby ľudia nezabudli na bezpečné rozostupy.

Jacinda Ardern sa vyjadrila aj k ich spoločnému boju s pandémiou: „Najdôležitejšie ponaučenia, ktoré sme si vzali z minulosti aj zo zahraničia sú, že je potrebné konať rýchlo a tvrdo“. K takejto uzávere dochádza na Novom Zélande po celom polroku.

Zdroj

Foto: Pixabay

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.