Rozprávková atmosféra, mestá vyzdobené blikajúcimi svetielkami, vianočné trhy a nádherné stromčeky. Ak hľadáte destináciu, kde toto všetko zažijete, ste na správnom mieste. Toto je 12 najvianočnejších miest sveta.

1. Viedeň, Rakúsko

S jednými z najlepších vianočných trhov v Európe je Viedeň v decembri ako rozprávková krajinka. Prvé trhy sa konali už niekedy v 13. storočí, čo z nej robí naozaj významné vianočné miesto.

2. New York City, New York, USA

Koľko vianočných filmov zasadených priamo v New Yorku ste už videli? Korčuľovanie na ľade je niečo, čo by ste mali počas návštevy zimného New Yorku absolvovať. Užijete si pohľad na nádherný 27-metrový vianočný stromček v Rockefellerovom centre s dokopy až 30000 svetielkami. Čo je viac?

3. Norimberg, Nemecko

V Nemecku sa každý december koná dokopy až 70 (!!!) vianočných trhov. Trhy v Norimbergu sú špeciálne svojou tradíciou – okolo 200 stánkov predáva ručne vyrobené darčeky, sladké perníkové srdiečka a tradičné hračky.

4. Tokio, Japonsko

Japonci sa každoročne snažia o to, aby mali čo najkrajšie trhy v Ázii, ak nie v celom svete. Môžete očakávať neuveriteľné dekorácie a svetielka naprieč celým mestom. Atmosféru si najviac užijete v Starlight Garden.

5. Severný pól, Aljaška, USA

Santa Klaus je možno vymyslený, Severný pól je však skutočný. Býva tam cez 2200 obyvateľov. Je to jedno z najvianočnejších miest na svete, dekorácie a svetielka tu nájdete počas celého roka.

6. Laponsko, Fínsko

Niektorí považujú za skutočný domov Santu práve Laponsko – záleží na tom, s kým sa rozprávate. Miestni oslavujú Santu rôznymi aktivitami – od pretekov sobov až po pečenie s pani Klausovou.

7. Montreal, Quebec, Kanada

Kam cestovať na Vianoce, ak chcete ísť mimo Európy? Montreal môže byť cesta. Každý rok sa tu konajú vianočné trhy, ohňostroje a pochod Santu.

8. Sydney, Austrália

Vianoce počas horúceho leta? Napriek tomu sa Sydney zaraďuje do zoznamu najvianočnejších destinácií. Celé mesto je vysvietené žiarivými svetielkami, konajú sa rôzne podujatia, nehovoriac o obrovskom vianočnom stromčeku s 110000 svetielkami.

9. Moskva, Rusko

Moskovský festival vianočných svetiel ponúka viac než 400 rôznych vysvietených objektov naprieč celým mestom. Môžete sa celý večer potulovať po rozprávkovej Moskve a čo-to nakúpiť na vianočných trhoch.

10. Mníchov, Nemecko

Hlavné mesto Bavorska každoročne organizuje známy Oktoberfest, čo však nie je jediný významný festival. Mníchov ponúka oveľa viac než to – rozprávkové vianočné trhy. Predstavte si blikajúce svetielka, koledy a jeden nádherný vianočný stromček. To je Mníchov v decembri.

11. Kodaň, Dánsko

Aj Kodaň sa radí do tohto zoznamu. Ošiaľ okolo Vianoc sa odohráva najmä v zábavnom parku Tivoli – už vyše 170 rokov.

12. Luzern, Švajčiarsko

So zasneženými kopcami, rozprávkovými dedinkami a mestami je jasné, že Švajčiarsko v zozname najvianočnejších destinácií jednoducho nesmie chýbať. A Luzern je najlepšie miesto, kde tento sviatok osláviť! Vianočné trhy sa konajú v srdci starého mesta. Kúpte si pohár vareného vína a hor sa preskúmať drevené stánky.

Zdroj

Foto: Trafalgar

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.