Na celom svete je mnoho vodopádov. Toto je ale rebríček tých 15 najvyšších vodopádov na  svete. Nebudete veriť, aké vysoké, ale zároveň aj krásne sú. Pozrite si tento rebríček.

Ramnefjellsfossen, Nórsko – 818 m

Photo by wikimedia

Nachádza sa na horskom ramnefjellet v obci Stryn v grófstve Sogn og Fjordane v Nórsku. Vyteká z ľadovca Ramnefjellbreen. K vodopádu sa dá dostať loďou, malým lietadlom alebo po ceste. Neďaleko vodopádu sa nachádza kemping.

Strupenfossen, Nórsko – 820 m

Photo by wikimedia

Vyteká z obrovského ľadovca Myklebustbreen, Strupenfossen a je ďalším prominentným vodopádom v Nórsku. Nie je veľmi silný, ale je jedinečný vo svojom tvare. Leto je najlepší čas na jeho návštevu pretože ľad z ľadovca sa v lete roztopí v najväčšom množstve.

Browne Falls, Nový Zéland – 836 m

Photo by wikimedia

Nový Zéland je známy svojimi prekrásnymi vodopádmi, ale iba jeden z nich sa dostal do zoznamu. Nachádza sa v národnom parku Fiordland na Novom Zélande na južnom ostrove. Vodopád je obklopený ohromujúcou krajinou, ktorá je domovom mnohých druhov rastlín a vtákov.

James Bruce Falls, Kanada – 840 m

Photo by beststoppers

Nachádza sa v provinčnom parku Princess Louisa Marine v kanadskej Britskej Kolumbii. Je najvyšším z niekoľkých desiatok vodopádov, ktoré sa tiahnu po tamojších útesoch. Vytekajú z malého ľadového zvyšku, ktorý sa nachádza vo výške 1.524 m nad morom.

Puukaoku Falls, Hawai, USA – 840 m

Vytvoril sa v jedných z najvyšších útesov na svete (Haloku Cliffs), ktoré sa nachádzajú v severovýchodnej časti ostrova Molokai. Vodopád je tenký a hlboko ponorený do útesu, preto ho možno zriedka vidieť a odfotografovať.

Balaifossen, Nórsko – 850 m

Balaifossen je jeden z najvyšších vodopádov v Nórsku a nachádza sa v obci Ulvik v južnej časti krajiny. Tečie z rieky Balai a končí v Osafjorden, ktorým je obrovský fjord.

Vinnufossen, Nórsko – 860 m

Photo by wikimedia

Nachádza sa na východe v obci Sunndal v grófstve More og Romsdal v Nórsku, je najvyšší vodopád v Európe a šiesty najvyšší na svete. Tvorí časť rieky Vinnu, ktorá tečie z hory Vinnufjellet a vyteká z ľadovca Vinnufonna.

Yumbilla Falls, Peru – 896 m

Photo by wikimedia

Je skrytý hlboko v dažďových pralesoch v severnej peruánskej oblasti Amazonas, je to naozaj veľkolepý vodopád. Medzinárodne sa stal známym v roku 2007, kedy o ňom publikovali správu vedeckí pracovníci z Peru National Geographic Institute v národných novinách a potom v medzinárodných médiách.

Oloupena Falls, Hawaii, USA – 900 m

Photo by wikimedia

Vodopád Oloupena je vodopád nachádzajúci sa v severovýchodnej časti havajského ostrova Molokai a so svojou ohromujúcou výškou 900 m je považovaný za štvrtý najvyšší vodopád na svete. Vytvára sa na krátkom, sezónnom potoku a padá cez okraj jedného z najvyšších útesov na svete.

Tres Hermanas Falls, Peru – 914 m

Nachádza sa v chránenom národnom lese Národného parku Otishi v Peru, vodopády Tres Hermanas (preložené ako „Vodopády troch sestier“) sú tretím najvyšším vodopádom na svete. Majú tri výrazné vrstvy, ktoré prerušujú tok.

Tugela Falls, Južná Afrika – 948 m 

Photo by wikimedia

Tugela Falls je komplex sezónnych vodopádov nachádzajúcich sa v národnom parku Royal Natal v provincii KwaZulu-Natal v Južnej Afrike. Všeobecne sa uznáva ako druhý najvyšší vodopád na svete.

Angel Falls, Venezuela – 979 m

Photo by wikimedia

Víťazom medzi vodopádmi je tento nádherný, takmer jeden kilometer vysoký vodopád. Nachádza sa na okraji pohoria Auyantepui v národnom parku Canaima v štáte Bolívar, Venezuela. Je najvyšší neprerušovaný vodopád na svete s ohromujúcou výškou a ponorom 807 m. Hoci je situovaný v izolovanej džungli a ťažko prístupný, stal sa jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií krajiny.

Zdroj: list25

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.