Neexistuje veľa zaujímavejšieho, ako zakázané miesto. Skutočnosť, že niekde nemáte povolený vstup, vás tam láka ešte viac. V tomto zozname uvidíte od tajných “organizácii” až po rôzne ostrovy. Jedná sa o miesta, ktoré sú ako magnety pre zvedavé mysle, pretože práve to záhadné nás častokrát najviac vábi.

Svalbard Global Seed Vault, Nórsko

, Najzáhadnejšie miesta na svete, na ktoré je prísny zákaz vstupu
Photo by boredpanda

Hlboko vo vnútri arktického kruhu, na nórskom ostrove Spitsbergen, je obrovská stavba ukrytá hlboko vo vnútri hory. Postavili ju, aby v prípade katastrofy ľudstvo zachovalo rozmanitosť svetových potravinových plodín a obnovilo rastlinné bohatstvo. Budova bola postavená tak, aby vydržala zemetrasenia i výbuchy. Postavili ju na také miesto, že aj keby sa všetok ľad na zemi roztopil, stále zostane nad hladinou mora. V súčasnosti sa tam nachádza 100 miliónov semien.

Ostrov North Sentinel, India

, Najzáhadnejšie miesta na svete, na ktoré je prísny zákaz vstupu
Photo by boredpanda

Ostrov North Sentinel je domovom kmeňa Sentinelese. Je jedným z mála na svete, ktorý nemá žiadny kontakt s modernou civilizáciou. Predpokladá sa, že kmeň prežíva vďaka lovu, rybolovu a zbieraním divokých rastlín. Prvá úspešná expedícia sa udiala v roku 1967. Napriek tomu kmeň odmieta akýkoľvek kontakt s moderným svetom, pretože násilne odháňa každého, kto sa tam pokúša vstúpiť. Každý, kto sa ocitne na jeho území, má takmer istú smrť. Preto je tam prísny zákaz vstupu.

Katakomby, Paríž

, Najzáhadnejšie miesta na svete, na ktoré je prísny zákaz vstupu
Photo by boredpanda

Jedno z najznámejších tajomných a desivých miest sú katakomby v Paríži. Najprv slúžili ako tunelová sieť pre parížske míny, teraz je toto miesto skladom 6 miliónov mŕtvych tiel z konca 18. storočia. Veľmi malá časť týchto tunelov je síce otvorená pre verejnosť, kde môžete vidieť tisíce kostí i lebiek naskladaných dohromady, no až na 99% tohto dlhého, viac ako 270 km bludiska, je zakázané vstúpiť.

Oblasť 51, USA

, Najzáhadnejšie miesta na svete, na ktoré je prísny zákaz vstupu
Photo by boredpanda

Oblasť 51 je americká vojenská inštalácia, ktorá sa nachádza 100 kilometrov severne od Las Vegas. Je to taktiež považované za jedno z najzáhadnejších miest na svete, pretože americká vláda popierala jejo existenciu až do roku 2013. Teraz je známa najmä rôznymi teóriami a konšpiráciami o UFO. Oblasť v súčasnosti využíva hlavne CIA a americké vzdušné sily ako testovacie územie kvôli vzdialenej polohe. Mnohí ľudia si dodnes myslia, že je to aj miesto, kde vedci hľadajú havarovanú mimozemskú kozmickú loď. Vstup je tam úplne zakázaný.

Poveglia ostrov, Taliansko

, Najzáhadnejšie miesta na svete, na ktoré je prísny zákaz vstupu
Photo by boredpanda

Poveglia je ostrov známy ako jedno z najzáhadnejších a najstrašidelnejších miest na svete. Všetko sa začalo počas rímskej ríše, keď na ostrove umierali ľudia na mor. Neskôr, v stredoveku, keď sa epidémia vrátila, ostrov sa opäť stal domovom pre tisíce smrteľne chorých ľudí. Veľké množstvo ľudí bolo pochovaných v tých istých hroboch a tiež boli niektorí spálení. Ľudia hovoria, že toto miesto bolo tak postihnuté spálenými a zhnitými ľudskými mŕtvolami, že tamojšia pôda je teraz z 50% zložená z ľudského popola. V roku 1922 tam otvorili psychiatriu. Stále môžete vidieť ľudské kosti na pobreží ostrova. Vstup je zakázaný, no aj keby nebol, nevedno či by sa našiel niekto, kto by tam chcel ísť.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.