Knihy ponúkajú niečo čarovné, čo vám žiaden telefón ani televízia nemôže dať. Schopnosť ponoriť sa do literárnej beletrie a čítať zaujímavé riadky je skvelý spôsob ako posilňovať dôležité zručnosti, medzi ktoré patrí kritické myslenie a empatia. Práve tieto dve veci čoraz viac chýbajú v našej spoločnosti.

Nezisková organizácia Little Free Library pomáha zaistiť, aby sme budovali, ale aj nezabúdali na lásku ku knihám. Inšpirujú ľudí k čítaniu rôznymi spôsobmi. Ten najúčinnejší je zrejme ten, že dopomáhajú k výmenám kníh úplne zadarmo. Malé knižnice sa objavujú už takmer všade po svete. Existuje viac ako 75 000 takýchto knižníc v 88 krajinách. 

Jedna z najzaujímavejších, ktorú môžete navštíviť, je zrejme tá v meste Coeur d’Alene v Idaho. Sharalee Armitage Howard sa rozhodol, že veľký 110-ročný strom, ktorý mal byť pôvodne vyrezaný, ponechá a urobí niečo užitočnejšie. Vytvoril v ňom nádhernú knižničku. S osvetlením skutočne vyzerá ako keby bola vystrihnutá z rozprávky.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.