„Krása se v očiach pozorovateľa“ – toto tvrdenie asi najlepšie vystihuje myšlienku stojacu za umením, resp. jeho vnímaním. Každý si pod pojmom umenie predstavuje niečo iné a niečo iné sa mu aj páči. Avšak, každú kreativitu človeka je možné nazvať týmto pojmom, ak výsledkom je dosť dobrá a originálna práca.

A práve internet je to miesto, kde sa z času na čas objaví niekto, kto príde s úžasnou myšlienkou. Dnešný príbeh je o šikovnej žene, ktorá si vyrobila svoj vlastný koberec. No ten nie je hmotný, ide totiž o vyrezané vzory priamo v podlahe. Autorkou je Selva Aparicio zo Španielska, ktorá pôsobí ako umelkyňa a na svojom konte má už viacero výstav. Pri vyrezávaní čerpala inšpiráciu z prírody, a preto sa koberec rozhodla vytvoriť priamo v dubovej podlahe.

Umelkyňa pri svojej tvorbe umeleckých diel nečerpá len z prírody, ale aj z niečoho záhadného, čo sa nachádza niekde medzi životom a smrťou. Jej tvorba má preto veľký dopad na ľudí i hlbší význam. Koberec vyrezaný v podlahe nazvala „Spomienky na detstvo“ a ľudia si okamžite zamilovali jeho detailný dizajn.

Koberce v našom katalógu

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.