Robert W. Coleman School v Baltimore je iná ako obyčajné školy a preto sa zrejme stala veľmi obľúbenou. Ak si podkladáte otázku, prečo je to tak, tak vám hneď odpovieme. Na tejto škole žiaci nemajú tresty ako zostávanie po škole, ktoré sú v Amerike bežné.

Namiesto toho aby učitelia nechávali deti za trest po škole, postavili im špeciálnu miestnosť, ktorá je vymaľovaná príjemnými svetlými farbami a nazvali ju „Oáza pokoja“. Táto miestnosť ma veľmi ďaleko od tých pôvodných, kde deti museli za trest vysedávať vo svojom voľnom čase a pozeraním z okna vyčkávať na koniec trestu.

Miestnosť je účasťou programu „Holistic Me“, ktorý má za úlohu deti naučiť meditovať, správne dýchať a zároveň v nich vzbudiť odvahu porozprávať sa s odborníkmi na správanie a výchovu. Program funguje v spolupráci s miestnou neziskovou organizáciou „Holistic Life Foundation“ a výsledky sú v celku zaujímavé. Odkedy škola tento program pred dvoma rokmi spustila, nemusela žiadneho žiaka potrestať a na čas zo školy suspendovať.

meditacia-v-skole1

 

meditacia-v-skole2

 

meditacia-v-skole3

 

meditacia-v-skole4

 

meditacia-v-skole5

 

meditacia-v-skole6

 

meditacia-v-skole7

 

zdroj: Holistic Life Foundation (h/t: hellogiggles, uproxx)

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.