Rok 2020 je jedinečný a plný prekvapení. A to v mnohých smeroch. Svet nedávno obletela správa, že somálsky slon bol po celých 52 rokoch v Afrike znovu objavený. Áno, po dobu viac ako 50 rokov si všetci mysleli, že tento živočích už nadobro vyhynul. Naposledy bol totiž videný ešte v roku 1968!

Toto roztomilé zvieratko bolo objavené skupinou vedcov v africkej krajine Džibuti. Počas  výpravy videli vedci celkom 12 jedincov. „Nevedeli sme ktorý druh sa vyskytol v Džibuti, ale keď sme uvideli typický chvost tohto zvieraťa, tak sme vedeli o čo ide,“ povedal Steven Heritage, ktorý pracuje ako vedecký pracovník. Vedci následne zostavili viac ako 1 000 pascí na 12 miestach, aby odchytili somálskych slonov. Na ich nalákanie použili zmes arašidového masla, ovsených vločiek a droždia. „Boli sme skutočne nadšení, keď sme otvorili prvú pascu a bolo v nej toto zvieratko,“ povedal vedec.

„Toto je vítané a úžasné znovuobjavenie pre našu planétu v čase týchto nepokojov. Napĺňa nás nádejou, že nájdeme aj zostávajúce druhy malých cicavcov, ktorých máme na našom zozname,“ povedal Steven Heritage. Zistenie, že somálske slony alebo somálske sengi žijú vo voľnej prírode je prvým krokom k ich ochrane. Vedec sa vyjadril, že teraz urobia všetko preto, aby toto zvieratko už nikdy nezmizlo z tohto sveta.

Somálske slony sú také malé, že sa zmestia do dlane. Celkovo na svete existuje 20 druhov týchto malých slonov a práve tento, o ktorom vám píšeme dnes, je jedným z najzáhadnejších. Sú to menej známe zvieratá, no veľmi rozkošné.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.