Vesmír je veľká neznáma a jeho tajomstvá sú obrovské. To prirodzene vedie k rôznym konšpiračným teóriám. Našťastie si NASA nájde čas na zodpovedanie otázok od verejnosti a málo ich veru určite nebude, pretože prvé z nich už boli položené.

Účet NASA na Twitteri sa otvoril otázkam ohľadom vesmírnych sprisahaní a hoaxov pre svoju nadchádzajúcu epizódu #AskNASA s tematikou Halloweenu. Tweet z vesmírneho programu ponúkol niekoľko príkladov otázok na začatie konverzácie. Otázky, ktoré ponúkajú, sa týkajú najmú pristátia na Mesiaci a tvaru Zeme, ale okrem týchto otázok je jasné, že verejnosť má svoje vlastné otázky, na ktoré chce dostať odpoveď. Nepochybne sa vyskytnú aj také otázky, či sa na prírodnom satelite nachádzajú cudzinci, resp. mimozemšťania.

Niektoré z počiatočných otázok však mali vážnejší tón a zahŕňajú dotazy týkajúce sa operácie Paperclip. Niektorí ľudia zas chceli vedieť viac o situácii v oblasti vesmírnych nosných systémov a hoci tieto otázky nie sú úplne konšpiráciami, tak mohli by mať zaujímavé odpovede. Mnoho ľudí žiada dôkazy o pristáti na Mesiaci v roku 1969, keďže mnoho ľudí mu neverí. Bude teda zaujímavé sledovať, či NASA dokáže dať odpoveď, ktorá odstráni pochybnosti tých, ktorí spochybňujú to, že Neil Armstrong na Mesiaci skutočne bol.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.