Ďalšia misia na Marse, ktorú organizuje NASA, nemusí byť tak ďaleko. Vzhľadom k tomu agentúra uvidela, že potrebujú pomoc od vysoko motivovaných občanov USA, ktorí im pomôžu v osemmesačnej štúdii týkajúcej sa fyziologických a psychologických účinkoch izolácie.

nasa fotografia
Foto od MatHampson

Táto nová štúdia má byť pokračovaním štvormesačnej štúdie, ktorá sa uskutočnila ešte v roku 2019. Vybraní účastníci budú požiadaní, aby spolu žili v Moskve a očakáva, že zažijú podobné podmienky, aké bude mať vesmírna posádka počas misii na Marse a Mesiaci. Štúdia sa práve pripravuje a následne na ňu “nadviaže” misia Artemis, ktorá bude jedinečná tým, že na Mesiaci pristane prvá žena.

Uchádzači by mali byť zdraví jedinci vo veku od 30 do 55 rokov, mali by ovládať angličtinu a ruštinu a taktiež mať vzdelanie s titulom M. S., PhD., M. D. alebo byť vojenskými dôstojníkmi. Do úvahy sa budú brať aj účastníci s bakalárskym titulom s inou kvalifikáciou, a to vrátane vojenskej alebo odbornej praxe. Okrem toho sa všetci účastníci musia pred štúdiou podrobiť dvojtýždňovej karanténe, aj keď necítia žiadne príznaky COVID-19, aby sa ubezpečili, že nie sú chorí. Počas štúdie budú účastníci pracovať s virtuálnou realitou a vykonávať robotické operácie na simuláciu úloh, s ktorými sa skutočná posádka kozmického priestoru stretne pri budúcej lunárnej misii. Nie je však jasné, koľko členov posádky organizácia hľadá. V pravý čas sa však uchádzači určite všetky informácie dozvedia.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.