NASA je známa tým, že pravidelných intervaloch prijíma nových astronautov. Momentálne zháňa ďalších, ktorí sú ochotní pristáť v roku 2024 na Mesiaci. Táto organizácia oznámila plán zamestnať astronautov, konkrétne vesmírnych prieskumníkov pre generáciu Artemis, len nedávno. Program Artemis sa chystá vrátiť na Mesiac do roku 2024.

astronauts fotografia
Foto od Wikilmages

O tieto pozície je mimoriadne veľký záujem a konkurencia je nesmierne vysoká. Naposledy, keď agentúra NASA pridala takýto inzerát, tak žiadosti podalo až 18 300 ľudí, pričom prijali len 14 ľudí. Tentokrát sú však špecifické požiadavky na uchádzačov o niečo prísnejšie, čo by malo znamenať aj znížené množstvo podaných žiadosti. Musí ísť o občana USA, ktorý má aspoň bakalársky titul v odbore veda, matematika alebo strojárstvo. Navyše, NASA hľadá aj absolventov magisterských štúdií v počítačových alebo biologických vedách, strojárstve či matematike. Prijmú tiež ľudí, ktorí si v škole odchodili niekoľko rokov doktorandského štúdia v jednej z týchto oblastí. Uchádzači však musia ďalšej preukázať schopnosť a povolenie pilotovať lietadlo.

Následne budú uchádzači podrobení dvojročnému hodnotiacemu programu. Absolvujú výcvik týkajúci sa systémov kozmických lodí, výcvik zručností extravehikulárnej aktivity (EVA), výcvik robotických zručností, výcvik ruského jazyka a tiež výcvik pripravenosti pilotovať lietadlo. NASA sa pri tejto príležitosti a smelých plánoch zastavila aj pri roku 2028, kedy už plánujú zozbierať také informácie o Mesiaci, ktoré im následne umožnia poslať astronautov na Mars.

 

 

Zdroj

, NASA sa aktívne pokúša nájsť nových astronautov, ktorí poletia v roku 2024 na mesiac
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.