Na Marse pristálo a zároveň vzlietlo prvé lietajúce zariadenie a ide tak o prvý riadený let na inej planéte ako na Zemi. Úspešný let potvrdil satelit, vďaka ktorému boli vedci o všetkom informovaní. Celý tím sa tomuto úspechu veľmi tešil.

Po správach o mimoriadnom úspechu sa projektový manažér malého vrtuľníka poďakoval celému tímu za tvrdú prácu a poznamenal toto: „Už sme tak dlho rozprávali o veľkom okamihu bratov Wrightovcov a je to tu“. Obrázky z červenej planéty ukazujú ako malý vrtuľník vrhá tieň na povrch Marsu.

Spoločnosť Ingenuity sa teraz bude snažiť prekonávať s týmto lietajúcim zariadením čoraz väčšie vzdialenosti a inžinieri budú skúmať hranice mimoriadne pokročilej technológie. Dúfajú, že to dokáže zmeniť spôsob akým sú skúmané vzdialené planéty a že pripravia ľudstvo na úžasné veci.

Vedci tvrdia, že ďalšia misia tohto vrtuľníka na Titan – najväčší mesiac planéty Saturn, sa udeje niekedy v polovici 30. rokov tohto storočia.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.