Pracovníci NASA utratili každú jednu opicu, ktorú držali vo výskumnom centre kalifornskej vesmírnej agentúry. Celkom 27 zvierat pripravili o život za použitia liekov. Ochrancov práv táto informácia veľmi rozzúrila a tvrdia, že opice nemali zavraždiť, ale mali ich presunúť do rezervácie, kde by opice dožili.

John Gluck, expert na etiku zvierat, ktorý pracuje na univerzite v Novom Mexiku sa nechal počuť, že opice trpeli depriváciami a frustráciami, ktoré sú vlastné životu v laborátoriách a podľa pracovníkov v NASA by tieto opice už viac neboli schopné žiť v rezervácií. „Ani pokus? Likvidácia namiesto prejavu jednoduchej slušnosti. Hanba všetkým zodpovedným,“ povedal John. Demokratka Kathleen Riceová vyzýva vládnych výskumníkov v USA, aby zvážili zavedenie politiky humánneho dôchodku pre zvieratá podieľajúcich sa na výskume.

Opice boli držané v zariadení Ames nielen spoločnosťou NASA, ale tá spolupracovala aj s LifeSource BioMedical, ktorá sa zaoberá výskumom liekov. Zvieratá boli údajne prijaté do výskumného centra pred rokmi potom, čo im ich predchádzajúci majitelia nedokázali nájsť vhodné útočisko kvôli ich zdraviu a veku. Riaditeľka organizácie LifeSource sa bráni, že opiciam poskytli všetku potrebnú starostlivosť a neboli využité na žiadny výskum. NASA smrť zvierat zatiaľ nekomentovala.

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.