Rybári síce lovia ryby a natrafia aj na vzácne kúsky, no toto sa s tým nedá ani len porovnať. Tento rybár totiž zostal zaskočený počas vlastného obedu. Keď jedol morské plody, narazil na vzácnu perlu zvanú merlo, ktorej hodnota dosahuje obrovskú sumu, niekde okolo 300 000 eur. 

Foto od Pixabay

Pýtate sa ako sa k tejto perle dostal? 40-ročný rybár Prasarnphon si priniesol domov obrovského morského slimáka, ktorého chytil do siete v thajskom Prachuap Khiri Khan. Doma si ho následne chcel spracovať a uvariť. Keď však začal krájať mäso, narazil na niečo tvrdé a vtedy našiel perlu. Žltooranžovú vec vzal následne k bratovi, ktorý začal hľadať na internete o čo by mohlo ísť. Napokon zistil, že je to zrejme perla melo.

„Moja rodina loví celé generácie, no verím, že náš osud sa vďaka tomuto nálezu zmení k lepšiemu,“ povedal nálezca. Zatiaľ ju udržiavajú v krabičke a musia počkať na odborníkov, ktorí potvrdia či je pravá. Kompetentné osoby už boli upovedomené o náleze a čoskoro by mali zavítať do rodiny. Rybár povedal, že je ochotný predať ju za cenu, ktorá zodpovedá skutočnej hodnote. 

Foto od Wikimedia/Ilustračné

V nedávnej minulosti objavili rovnakú perlu ďalší dvaja ľudia. Jedným z nich bol taktiež rybár menom Hatchai Niyomdecha, ktorému za 7,68-gramovú perlu ponúkli 300 000€, takže tešiť sa môže aj najnovší nálezca, a to však v prípade, že je jeho perla naozaj pravá. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.