Geológovia objavili v Kanade obrovskú jaskyňu. Jaskyňa sa nachádza v provinčnom parku Wells Grey v Britskej Kolumbii a výskumníci ju objavili pri bežnej obhliadke vrtuľníkom. Zo vzduchu to podľa ich slov vyzeralo ako taká čierna diera uprostred snežnej prikrývky.

Počkali, kým sa sneh roztopí a siahli si do vlastných vreciek, aby sa tam mohli vrátiť. Stálo ich to 5 000 dolárov. Po tom, ako na toto miesto dorazili, boli okamžite ohromení tým, čo tam našli. Jaskyňa je hlboká takmer 100 metrov a široká 60 metrov. 

Foto od youtube

John Pollack, ktorý je guvernérom kanadskej geografickej spoločnosti a jedným z geodetov sa tiež zúčastnil tejto expedícii a bol jedným z tých, ktorí toto miesto objavili. „Bol som už v mnohých obrovských jaskyniach, ktoré patria medzi najväčšie na svete, no táto je naozaj jedinečná a prekonáva nielen kanadské štandardy,“ povedal Pollack.

Túto „dieru“ nazvali „Sarlaac Pit“, avšak je to len dočasný názov. V súčasnosti sa vykonáva hlbší výskum a zisťujú, akých obyvateľov mala a či už nedostala nejaký názov oveľa skôr. Výskumníci sa teraz snažia udržať toto miesto v bezpečí a chcú zabrániť najmä amatérskym horolezcom, aby začali s preskúmavaním prasklín.

„Nemyslíme si, že by bolo možné, aby sem niekto mohol chodiť a robiť si tu čokoľvek. Jaskyňa sa nachádza uprostred ničoho a v horskom teréne, ktorý je obklopený ľadovcami,  na dne je 45-stupňová lavína, ktorá vystupuje hore. Jediný čas, kedy sa toto miesto dá preskúmať, je september. Je to naozaj divoké miesto,“ povedal John Pollack.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.