V parku v Minneapolise sa objavil kus ľadu so zamrznutým mužom v jeho strede. Tento predmet ohromil miestnych ľudí a tí nechápali o čo vlastne ide. Telo patrí jaskyniarovi, ktorý dostal pomenovanie Zuga Zuga, no nie je v skutočnom v ľade, ale v iba v plaste. Je to totiž dielo umelca Zacka Schumaca a sochu nazval Ice man.

Zack ho vytvoril pre istú akciu, no rozhodol sa, že sa s ním podelí s miestnymi obyvateľmi. A ľudí ňou viac než prekvapil. Socha sa aktuálne nachádza v parku Theodora Wirtha a je trochu zakopaná do snehu, aj preto vyzerá ako kus ľadu. „Každý deň som chodil do garáže a videl som ako sa na mňa táto vec pozerá. Povedal som si, že je škoda, aby v garáži len tak stála a čakala na príležitosť,“ povedal autor.

Umelec sa vyjadril, že je naozaj rád za pozornosť, ktorú si socha získala. „Teší ma to, pretože ľudí dostáva preč od televízorov a počítačov,“ povedal. Zároveň dodal, že chce dať ľuďom niečo pozitívne o čom by sa mohli rozprávať, keďže v tejto situácii toho veľa pozitívneho nie je. Samotný Zack donútil ľudí k tomu, aby sa vydali na prechádzku po parku, kde sa im naskytne zaujímavý pohľad. Ľudia si sochu mimoriadne obľúbili.

Umelec prezradil, že v priebehu dni tam môže pribudnúť ďalšie podobné dielo.

Zdroj

Foto: Instagram

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.