Navštívte najromantickejšiu časť Talianska, ktorá vám ponúka toskánske kopce, rozmanité pobrežie a tiež krásne mestá, ktoré už dlho priťahujú turistov z celého sveta.

Pisa fotografia
Foto od kekko64

Teraz máte výbornú možnosť navštíviť tento krásny kraj v Taliansku. Poletíte z letiska vo Viedni priamo do mesta Pisa len za cenu spiatočných leteniek 20€! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 21.10. – 26.10.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A čo v Toskánsku?

Florencia je hlavné centrum, odkiaľ sa ľahko dostanete do mnohých miest ako Pisa či Siena. Miestne vlaky spájajú menšie toskánske mestá cez niektoré z najkrajších trás v krajine.

– Turistov veľmi láka aj juh Toskánska. Navštívte napr. malebné mestečká na kopcoch Montepulciana a Montalcina. Alebo pláže v oblasti Punta Ala a stredoveké opevnené mesto Castiglione della Pescaia. Veľmi populárna je aj dedinka Porto San Stefano.

toskansko fotografia
Foto od KRECL.family

– Každý roh Toskánska má svoje krásne čaro – od nepoškodených lesov a pláží Maremma regiónu až po výhľady na Apuánske Alpy v blízkosti mesta Barga.

– Návštevníkov láka Toskánsko najmä kvôli krásnym kopcom a vinohradom, historickým mestám, skvelému jedlu alebo aj kvôli vínu zo známej oblasti Chianti. Nech sa rozhodnete navštíviť ktorékoľvek mesto v tomto regióne, odnesiete si odtiaľ krásne zážitky.

– A keďže priletíte do mesta Pisa, určite si prejdite aj toto mesto a zvlášť jeho najikonickejšiu pamiatku, ktorú pozná celý svet – šikmú vežu. Výborná poloha Toskánska znamená, že na dosah máte aj Benátky či Rím.

 pisa fotografia
Photo by John-Silver

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Ďalšie tipy pre dlhší výlet po Taliansku:

V prípade, že sa vyberiete aj do iných talianskych miest, napr. do Ríma, nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom užitočné rady a tipy, ako a kde sa ubytovať, čo ochutnať alebo čo určite vidieť. Všetko nájdete na tomto odkaze.

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.