Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kde piloti a letušky relaxujú počas dlhých letov, keď sú mimo služby? Ak áno, bude pre vás tento článok absolútnou lahôdkou. Zach Griff, samozvaný cestovateľ na plný úväzok a cestovateľský analytik, nedávno zdieľal zaujímavé zábery na svojom Instagrame, ktoré odhaľujú, ako vyzerá tajná miestnosť posádky.

A čo vlastne Zach robí, o tom už porozprával on sám: „Volám sa Zach Griff a som cestovným analytikom spoločnosti The Points Guy so sídlom v New Yorku. Points Guy je globálna značka a webová stránka navrhnutá tak, aby pomohla čitateľom maximalizovať ich zážitky z cestovania. V rámci svojej práce neustále cestujem po celom svete a kontrolujem nové lietadlá, letiská či hotely. Neustále ľudí informujem o svojich dobrodružstvách a o všetkom, čo sa deje v cestovnom priemysle.“

Počas diaľkových medzinárodných letov si musia piloti a celá posádka oddýchnuť. Nemôžu pracovať desať a viac hodín bez prestávky. Preto má väčšina veľkých medzinárodných lietadiel, ako aj Boeing 787 Dreamliner, vyhradený priestor pre posádku. Najväčšia letecká spoločnosť na svete – American Airlines, predstavila vo svojej flotile úplne nový Boeing 787-8 Dreamliner. Predtým, ako lietadlo začalo lietať s cestujúcimi, som absolvoval zákulisnú prehliadku celého lietadla, od kokpitu až po spomínanú miestnosť pre posádku,“ vysvetlil nám Zach.

Vo väčšine prípadov sa tajná miestnosť nachádza na druhej úrovni nad sedadlami cestujúcich a cestujúci sa tam dostať nemôžu. „Pre prípad núdze sú k dispozícii detektory dymu, hasiace prístroje, baterky a prenosné kyslíkové nádoby. Každá posteľ má bezpečnostný pás. Posádka tam má k dispozícii komfortné predmety, ako napríklad zásuvky, malé zrkadlo, háčiky na kabát a telefón. Priestor je však veľmi stiesnený,“ dodal Zach.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.