Potrebujete sa vybrať na letnú dovolenku, ale more vám ku šťastiu nechýba. Nie je žiadny problém vyraziť za exotickými vrcholkami Španielska. Takáto dovolenka vám ukáže, aká sila spočíva v prírode a jej zaujímavých zákutiach. Nádherné hory nás Slovákov fascinovali odjakživa. Nikto by asi nevytvoril dokonalejšiu vec.

Ak chcete aktívne tráviť svoj voľný čas na dovolenke v Španielsku, môžete si vybrať na základe našich poznatkov. Nebudete k tomu potrebovať vo vašom aute, pretože vlastné nohy vás na takýto výlet donesú najlepšie.

Shutterstock.com

Ideálne podmienky na turistiku

Na horskú turistiku sú v Španielsku ideálne Pyreneje v Aragónsku a v Katalánsku, výbežky v Kantabrijskom pohorí v Astúrii a Leóne. Podobné vyžitie si môžete dopriať aj na pohorí Guadarrama severozápadne od Madridu a mnohých iných podobných oblastiach. Ak by ste chceli využiť pešie turistické chodníky, nájdete ich najmä v oblasti na severe Španielska. Nezabudnite na jednu dôležitú vec, sa pripravte aj na obmedzené značenia, takže si radšej so sebou vezmite mapu a GPS navigáciu v mobile.

Natrafíte na pútnické miesto

Ak by sme vám mali odporučiť jednu a konkrétnu oblasť, mimo tých prímorských destinácií, páčiť sa vám bude na . Svätojakubská cesta je jednou z najvýznamnejších pútnických trás v Európe. Pomenované miesto po sv. Jakubovi, ktorý sa snažil na tomto poloostrove šíriť kresťanstvo.  Údajne ho pochovali v Santiagu, ktoré následne padlo do rúk Maurom. V Roku 814 sa podľa miestnych obyvateľov zjavili veľké hviezdy, ktoré ukázali cestu k tomuto stratenému hrobu a 25. júla boli ostatky aj nájdené. Na mieste Jakubovho hrobu bol postavený kostol, ktorý sa stal pútnickým miestom.

Skúsiť to môžete aj na bicykli

Na bicykloch jazdia Španieli radi a cyklistika tu má svoju tradíciu a veľké renomé. K dispozícií tu máte pomerne širokú sieť takýchto ciest. V tejto oblasti vyniká španielsky cyklista Alberto Contador, ktorý patrí k niekoľkonásobným víťazom, na celom svete obľúbenej Tour de France. Ak sa chcete vydať na cesty, na ktorých trénovala táto významná osobnosť, nezabudnite si vhodné vybavenie a poriadnu dávku energie pribaliť do batoha tiež.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.