Keď producenti obsadzujú hercov a herečky do veľkých filmov, ako napríklad Harryho Pottera, prichádza do úvahy veľa faktorov a nikdy to nie je jednoduché. Diváci si následne dokážu s jednotlivými postavami vytvoriť silný vzťah, no neuvedomujú si, že nechýbalo veľa a rolu mohol dostať niekto úplne iný. Viete si predstaviť v úlohe Harryho Pottera niekoho iného ako Daniela Radcliffea alebo namiesto Emmy Watson ako Hermiony inú herečku? Je ťažké tomu uveriť, ale tieto role mal spočiatku dostať niekto iný. A kto?

Ian McKellen – Albus Dumbledore

Ian bol síce podľa produkcie veľmi kvalitným hercom, no počas hrania mu chýbala vášeň. Práve Ian bol napokon ten, kto rolu vo filme odmietol.

Saoirse Ronan – Luna Lovegood

Táto herečka sa zúčastnila konkurzu na postavu Luny, no napokon ju nedostala kvôli tomu, že samotná J. K. Rowling si vybrala Evannu Lynch.

Liam Aiken – Harry Potter

Liam bol blízko k zisku tejto role, no opäť zasiahla autorka kníh o Harrymu Potterovi a trvala na tom, aby hercami boli iba Briti, čo otvorilo dvere Danovi Radcliffovi.

Robbin Williams – Rubeus Hagrid

J. K. Rowling opäť nedovolila, aby americkí herci hrali v tomto filme. Tlačila na produkčný tím dovtedy, kým neodmietli všetkých kandidátov inej národnosti ako britskej.

Helen McCrory – Bellatrix Lestrange

V čase, kedy už bola na spadnutie zmluva s Helen, napokon ju samotná herečka odmietla, pretože otehotnela.

Hatty Jones – Hermione Granger

Tvorcovia filmu sa veľmi dlho rozhodovali medzi dvomi herečkami. Hatty bola už vtedy hviezdou, pričom Emma bola ešte neznáma. Pre Emmu sa napokon rozhodli vďaka režisérke Janet, ktorá verila, že je to správna voľba.

Eddie Redmayne – Tom Riddle

Eddie sa uchádzal o túto rolu Toma Riddla, no nevyšlo mu to. Neskôr mu však udelili hlavnú roku Mloka v ďalšom príbehu zo sveta kúziel, a to v počine Fantastické zvery a ich výskyt.

Harry Potter knihy

Kate Winslet – Helena Revenclaw

Táto postava sa síce objavila vo filme nakrátko, no tvorcovia jej dávali veľkú dôležitosť a snažili sa aj dobre vybrať herečku. Na vrchole zoznamu favoritiek sa objavilo meno Kate Winslet, známej najmä z Titanicu. Jej manažér však ponuku odmietol ešte skôr, ako ju videla samotná herečka.

Thomas Brodie-Sangster – Ron Weasley

Tvorcovia dali prednosť Rupertovi Grintovi, ktorý sa im viac hodil do danej postavy.

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.