Žena si odmieta oholiť fúzy a vytrhať obočie. Tvrdí, že má na to dobrý dôvod. A pýtate sa aký? Chce tak predísť zbytočným či zlým rande. Eldina Jaganjac, lektorka z Kodane, sa vyjadrila, že už má dosť rozdielnych očakávaní v závislosti od pohlavia, ktoré sa na ňu kladú iba preto, že je žena.

Eldina kedysi

Nechce sa jej holiť si fúzy či trhať obočie do dokonalého tvaru, a tak obe necháva bez dotknutia. 31-ročná žena sa prestala o fúzy a obočie starať ešte v marci v roku 2020 a podľa vlastných slov sa cíti rovnako žensky. Aj keď samotná žena je so sebou spokojná, tak napriek tomu čelí posmeškom zo strany mužov, ktorí na ňu pokrikujú na ulici i iných miestach.

Eldina však tvrdí, že jej to pomáha odlákať tých nesprávnych ľudí a hlavne takých, ktorí by s ňou boli len kvôli výzoru. „Predtým, ako som nechala obočie zarásť, som mala pocit, že existuje len veľmi obmedzená možnosť ako majú ženy vyzerať. Ak si muž netrhá obočie a neholí sa, tak si to nikto nevšimne a berie sa to normálne. Kedysi aj ja som dbala o výzor a nešla by som do posilovne s neoholenými nohami, či napríklad som sa necítila dobre, keď som išla von s nedokonale upraveným obočím,“ povedala žena.

Eldina dnes

Všetko sa ale zmenilo a Eldina povedala toto: „Rozhodla som sa zamerať na vlastné ciele a úlohy, ktoré musím splniť. Menej sa starám o to ako vyzerám a či ma majú ľudia radi. Spočiatku to bolo nepríjemné, pretože reakcia okolia nebola pekná, no postupne som si zvykla“. Dnes už akceptuje seba samú a je jej jedno čo si o nej druhí myslia.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.