Podniky sú v ťažkej situácii a mnohé vítajú prvých zákazníkov po dlhej dobe. Avšak, ešte stále nie všetky podniky majú to šťastie a mohli svoje brány otvoriť. Aj napriek dobrým správam ešte stále existujú určité obmedzenia, ktoré sú pri prevádzke nevyhnutné. Podniky sú totiž zodpovedné za dodržanie prísnych podmienok. Kaviareň Cafe Rothe v nemeckom meste Scherin našla zvláštny a tak trochu zábavný spôsob, ako zaistiť, aby jej návštevníci nesedeli pri sebe príliš blízko. Na hlavu im nasadzujú špeciálne klobúky vyrobené z pomôcok do bazéna.

Niektorí považujú tento spôsob ochrany za smiešny, majiteľka kaviarne však tvrdí, že v prvom rade ide o veľmi užitočné pomôcky pre zabezpečení bezpečnosti ľudí v jej podniku. „Je pravda, že je to zábavné, no zákazníci sa do toho radi zapojili,“ povedala majiteľka kaviarne, Jaqueline Rothe. Tento „experiment“ ukázal jej aj ostatným to, aké ťažké je udržať si 1,5 metrovú vzdialenosť od inej osoby. Café Rothe, rovnako ako iné reštaurácie v celom Nemecku, pracuje s obmedzenou kapacitou. „Máme iba 12 stolov vo vnútri a osem vonku,“ povedala Jaqueline, pričom dodala, že obvyklá kapacita je 36 stolov vo vnútri a 20 vonku. Obmedzená prevádzka im pomôže, no určite celkom nezachráni. Na koniec pandémie sa teda nevedia dočkať, rovnako ako mnohí ďalší.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.