Nemeckí policajti si privolali na vyriešenie prípadu niekoľkých pomocníkov, a to v snahe nájsť nezodpovedného motoristu, ktorý údajne prešiel cez cestnú bariéru. Nešlo však o dospelých ľudí, ale iba 6-ročných detí. Luisa, Romy, Celina a Luis pomáhali dôstojníkom v západonemeckom meste Hamm, keďže práve tieto deti spozorovali incident vodiča, ktorý jazdil nebezpečne.

Foto od Facebook

Deti okolo 8.40 h mierili do školy a práve čakali na zelenú na prechode pre chodcov, keď zbadali nebezpečného vodiča. Spozorovali čierne vozidlo, ktoré prerazilo zábranu. Dotyčný vodič sa nezaujímal o spôsobené škody a pokračoval v jazde. Našťastie deti videli čo sa stalo a po príchode do školy upozornili na incident svojho triedneho učiteľa. Učiteľ potom ihneď kontaktoval políciu a požiadal deti, aby vytvorili náčrtky scény, ktorej boli svedkami.

Foto od Facebook

Hammské policajné oddelenie odvtedy ocenilo mladých detektívov v príspevku na Facebooku a uviedlo, že deti si za ich úsilie zaslúžia osobitnú pochvalu. Celina a Luis odovzdali vyšetrujúcemu dôstojníkovi náčrt nehody a vodiča, pričom fotografie boli následne zahrnuté do vyšetrovacieho spisu. Mnoho ľudí zostalo veľmi inšpirovaných touto mimoriadne šikovnou skupinou iba šesťročných detí, ktorých na internete nezabudli pochváliť. 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.