Nemeckí policajti zachránili hodnotný obraz, ktorý neobsahoval meno svojho autora. Autor je však známy a ide o francúzskeho umelca menom Yves Tanguy, ktorý žil v 20. storočí a jeho tvorba sa porovnáva s tvorbou takých umelcov ako Pablo Picasso či Salvador Dalí. Surrealistické umelecké dielo zachránili priamo z recyklačnej skládky na letisku.

Foto od Facebook

Obraz sa takmer vyhodil potom, čo si ho istý podnikateľ zabudol na letisku pri svojej ceste z Düsseldorf do Tel Avivu. Keď si to ale uvedomil, tak už bolo neskoro. Hneď však kontaktoval nemecké úrady, no tým sa maľbu nepodarilo nájsť. Avšak, mal veľké šťastie, pretože jeho synovec s pomocou polície obraz vypátrali a tým aj zachránili. Vyšetrovatelia sa museli prehrabovať vo veľkej kope odpadu a mali aj veľké šťastie. „Toto bol určite jeden z najšťastnejších príbehov v tomto roku,“ vyjadril sa policajný hovorca.

Foto od Facebook

Čo sa týka autora tohto hodnotného obrazu, tak ten bol známy najmä svojimi surrealistickými krajinami s názvom Le Ruban des exces a The Ribbon of excess. Predtým, ako sa stal Yves maliarom, pôsobil vo francúzskej armáde. Svoju prvú výstavu absolvoval v roku 1927 v parížskej galérii s názvom Surréaliste. Odvtedy jeho sláva rástla.

Foto od Wikimedia

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.