Po odchode Merkelovej plánuje budúca vládna koalícia legalizáciu marihuany. Nemecko by sa tak stalo treťou krajinou Európskej únie, ktorá by túto drogu povolila na iné ako liečebné účely. Predaj marihuany by mal byť možný v špecializovaných obchodoch len pre dospelých, čo by zabránilo predaju neplnoletým. 

Podľa vedcov z Univerzity Heinricha Heineho v Düsseldorfe by legalizácia marihuany mohla priniesť štátnej pokladni až 4,7 miliárd eur ročne. Vďaka legalizácii tejto drogy by sa mohlo v krajine vytvoriť približne 27 000 voľných pracovných miest. 

Povolenie marihuany by zároveň výrazne znížilo náklady štátu na súdne spory a z toho všetkého vyplýva, že ekonomika Nemecka by bola na vzostupe. 

Zdroj: pixabay

Zelení a Slobodná demokratická strana apelovali na legalizáciu marihuany už niekoľko rokov. Koalícia sa v rámci svojej stratégie plánuje zamerať aj na ďalšie návykové látky. 

Strany sľubujú, že dopady legalizácie tejto drogy budú neustále sledovať a po štyroch rokoch vlády ich vyhodnotia. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.