Johnny Knoxville s kolegami urobili za 20 rokov celkom slušný účet.

Presne tak. Už 20 rokov sa mračíme a strhávame pri pohľade na to, ako si herci Jackass ubližujú. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, ako sa asi mračia zamestnanci ich zdravotných poisťovní? Nová štúdia ukázala, že výška ich výdavkov je asi taká bolestivá, ako ich zranenia. 24 miliónov dolárov za to, že sa diváci na nich môžu stále zabávať.

Štúdia Nova Legal Funding sa zaoberala 79 zraneniami, ktoré utrpeli členovia Jackass: Johnny Knoxville, Steve-O, Ehren McGhehey, Dave England, Jason “Wee-man” Acuña a Preston Lacy. Utrpeli rôzne zranenia – od 28 zlomených kostí až po uhryznutie aligátorom. Dokopy všetky ich zákroky vyšli na 24 263 000 dolárov. Ak však hovoríme o všetkých členoch v histórii tejto šou (aj o ich nenahlásených zraneniach) NFL to odhaduje až na výšku 38 miliónov dolárov.

Líder Knoxville mal, neprekvapivo, najvyššie výdavky – dokopy až 8 663 000 dolárov. Uhryzol ho aligátor (100 000 dolárov), najdrahší zákrok bol však pri krvácaní do mozgu (2,5 mil. dolárov), ktoré utrpel pri nakrúcaní nového filmu Jackass Forever. V jeho zdravotnom zázname je okrem toho aj 16 otrasov mozgu (4 milióny), zlomený členok (300 tis.) a poranenie pohlavných orgánov (120 tis.).

McGhehey obsadil v tejto tabuľke druhé miesto – výdavky vo výške 7 380 000 dolárov. Tie zahŕňajú 3x zlomeninu krku (2,7 mil.) a 4x zlomený nos (1,2 mil.).

Steve-O má výdavky vo výške 5 820 000 dolárov. Do veľkej miery tomu dopomohla nedávna fraktúra lebky (1,75 mil.). Druhá najvyššia položka je transplantácia kože na 15% jeho tela (900 tis.).

Englandove výdavky sa šplhajú do výšky 1 650 000 dolárov, za ním je Wee-Man (675 tis.) a Lacy (75 tis.).

Našťastie, všetky štyri filmy, vrátane Jackass Presents: Bad Grandpa (2013), zarobili dokopy 487 miliónov, takže sú všetky zranenia pokryté.

Ron Sinai, zakladateľ NFL, povedal: “Aj keď si za väčšinu týchto zranení môžu herci sami a bežný človek si takto neubližuje, chceli sme ukázať, koľko tieto bolestivé nehody stoja, aby si fanúšikovia tejto šou uvedomili, aké následky má tento adrenalínový život.”

Uvidíme, koľko škody a výdavkov ešte členovia Jackass pridajú, kým vyjde už spomínaný film Jackass Forever. Ten bude v kinách od 4. februára 2022.

Jeden člen už však nebude musieť dvíhať poisťovni telefóny. Bam Margera, ktorý bol prepustený v strede nakrúcania, sa súdi so spoločnosťou Paramount a s producentmi Jackass, pretože je podľa neho prepustenie kvôli pozitívnemu testu na Adderall diskrimináciou jeho duševného zdravia.

Zdroj

Foto: Consequence

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.