Predstavte si, že aj zviera sa môže stať turistickou atrakciou, ktorú ľudia na Googli hodnotia. Takéto miesta robia výlety ešte špeciálnejšími. V dnešnom článku sa dočítate o podobných atrakciách, ktoré môže navštíviť ktokoľvek.

1. Pes na balkóne, Gdaňsk, Poľsko

Jednou z najlepšie hodnotených turistických atrakcií v Gdaňsku je práve tento pes. Zlatý retríver menom Milka žije na rohu ulice a rada leží na rohu balkóna, aby mohla sledovať, čo sa vonku deje.

2. Visiaci stĺp, Lepakshi, India

Tento zvláštny stĺp sa nedotýka zeme.

3. Dedina dvojčiat, Kodinhi, India

Táto dedinka vyzerá ako každá iná, avšak žije v nej 400 párov dvojčiat. Len pre zaujímavosť, v dedine žije dokopy len 2000 rodín.

4. Sklenený kostol v tvare črievičky, Budai, Taiwan

Budova v tvare lodičky sa skladá z 320 kusov sklenených panelov. Je viac než 10 metrov široká a stála zhruba 686 tisíc dolárov.

5. Obrovská komoda, Severná Karolína, USA

Táto zreštaurovaná skriňa z 19. storočia je najväčšou komodou na svete. Je vysoká takmer 11 metrov.

6. Trpasličia rezervácia, Devon, Anglicko

Je to záhrada pozostávajúca z vyše 2000 trpaslíkov. Okrem nich tu môžete nájsť až 250 druhov kvetov, bylín, tráv a papradí.

7. Cesta Transfagarasan, Transylvánia, Rumunsko

Táto nádherná cesta je dlhá 151 kilometrov a tvorí ju nekonečné množstvo zákrut a strmých svahov, takže si okrem krásnych výhľadov užijete aj kopec adrenalínu.

8. Najväčšia lopta z vrstiev farby na svete, Indiana, USA

 

Lopta je pokrytá desaťtisíckami vrstiev farby a drží svetový rekord. Atrakcia sa každým dňom zväčšuje, pretože návštevníci pridávajú nové vrstvy.

9. Mačací ostrov, Tashirojima, Japonsko

Ostrov dostal svoje pomenovanie na základe viery, že kŕmenie mačiek vám prinesie bohatstvo. Teraz je tam viac mačiek než ľudí.

10. Pavlovov dom

Atrakciou je opevnený bytový dom, ktorý až 60 dní chránili ruskí vojaci pred útokmi Wehrmachtu. Pomenovaný je po seržantovi Yakovovi Pavlovovi, ktorí bol jedným z brániacich vojakov.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.