Minulý štvrtok Zoo v Los Angeles oznámila, že pracovníci sa rozhodli uspať dva svoje levy súčasne. Dvadsaťjedenroční Hubert a Kalisa boli utratení z dôvodu neustále sa zhoršujúcich zdravotných problémov a chorôb súvisiacich s ich vysokým vekom, ktoré výrazne znižovali kvalitu ich života.

Hubert sa narodil v Chicagu v Lincoln Park Zoo a Kalisa pochádzala z Woodland Park Zoo v Seattli. Stretli sa potom, čo boli v roku 2014 premiestnení do zoo v Los Angeles. Od tej doby boli neoddeliteľnou dvojkou. Hovorca Zoo v LA, Beth Schaefer uviedol, že Hubert a Kalisa mali medzi sebou jasné a silné spojenie. „Tieto levy boli charizmatické spolu aj samostatne, ale sotva sa od seba dokázali oddeliť. Láska tohto páru k sebe navzájom priniesla hlbšie spojenie s našimi hosťami a zároveň neuveriteľnú empatiu a podporu od návštevníkov,“ povedal hovorca zoo.

Levy, ktoré žijú v zajatí, sa často dožívajú veku 20 – 25 rokov, zatiaľ čo dĺžka života leva žijúceho vo voľnej prírode je približne na úrovni iba 12 – 16 rokov. Existuje niekoľko dôvodov prečo tomu tak je. A medzi ne patrí fakt, že v zajatí nemusia dávať pozor na dravcov. Kým najväčším dravcom pre levov sú ľudia, tieto majestátne zvieratá si musia dávať pozor aj na gepardy a hyény, ktoré im zas kradnú jedlo. Ďalším problémom je, že levy nemajú prístup k lekárskej starostlivosti, keď žijú vo voľnej prírode. Ak si zlomia labu, tak to pre nich predstavuje obrovský problém a často pomalú smrť. Na druhej strane levom žijúcich v zoologických záhradách je poskytovaná neustála lekárska pomoc.

Ďalším faktorom sú environmentálne otázky. Levy sú vo voľnej prírode závislé iba od prírody a teda od toho, aké podmienky panujú v danej oblasti, v ktorej žijú. Ak ich napríklad trápi sucho, tak nebudú mať k dispozícii zdroj vody ani potravu. Zajaté levy sa nemusia zaoberať týmito problémami, pretože ich životný priestor zostane vždy rovnaký a pracovníci v zoo im dajú toľko potravy a vody, koľko potrebujú.

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.