Vlci patria medzi najodolnejšie a najviac prispôsobivé zvieratá na Zemi. Od lovu, zaradenia do zoznamu ohrozeného druhu až po vyradenie z tohto zoznamu, prešli si tieto zvieratá skutočne ťažkou cestou. Život a biotopy týchto tvorov sú dôkladne skúmané vedcami, vládami aj jednotlivcami, no napriek tomu nás zistenia stále prekvapujú. Vedeli ste napríklad, že existuje druh vlka, ktorý žije v blízkosti oceánu a konzumuje iba morské plody?

, Nesmierne záhadní, nepolapiteľní a skvelí plavci, aj takíto sú morskí vlci

Sú vzácni

Táto vzácna skupina vlkov, ktorá žije najmä pozdĺž tichomorského pobrežia v Britskej Kolumbii, je známa ako “morskí vlci”. Ich jedinečná adaptácia z nich robí skvelých plavcov. Lovia ryby a iné morské plody a žijú vlastne iba z toho, čo im “oceán dá”. Morský vlk, známy tiež ako “vlk Britskej Kolumbie”, patrí medzi 38 poddruhov šedého vlka. Obývajú úzky región, ktorý zahŕňa ostrovy a úseky pevninského pobrežia. Vyskytujú sa predovšetkým v miernych dažďových pralesoch Britskej Kolumbie a Vancouveru. Sú rozdelení do dvoch skupín – pobrežní vlci žijúci na ostrove a pobrežní vlci žijúci na pevnine. Pevninskí jedinci konzumujú menej morských živočíchov ako tí ostrovní. Na rozdiel od vnútrozemských vlkov sú tí ostrovní v podstate úplne závislí od mora.

Strava

, Nesmierne záhadní, nepolapiteľní a skvelí plavci, aj takíto sú morskí vlci

V skutočnosti dokážu preplávať niekoľko kilometrov a cestovať z jedného ostrova na druhý kvôli hľadaniu potravy. Uprednostňujú lososa, tuleňov a iných morských živočíchov. Ak sa im však nepodarí nájsť lososa, pripravia sa na iné chutné možnosti, ako sú jatočné telá veľrýb, vydry, slede, mušle či tzv. barnacles.

Sú iní

V skutočnosti sú ostrovní vlci geneticky odlišní od bežného vlka žijúceho vo vnútrozemí či napr. v našich lesoch. Existujú medzi nimi dosť výrazné genetické rozdiely. Tieto zvieratá sú vo všeobecnosti veľmi sťahovavé, dokážu totiž pokryť veľké vzdialenosti a prekročiť svoje prirodzené hranice.

Sú menšie a záhadné

Kvôli svojej strave a lokalite sú morskí vlci omnoho menší ako väčšina druhov sivých vlkov. Pobrežný vlk je asi taký veľký ako nemecký pastier a má červenkastohnedú kožušinu. Vnútrozemskí vlci zvyknú mať o 20% väčšie telo ako je to v ich prípade. V skutočnosti stále zostáva faktom, že sú veľmi záhadné a doslova nepolapiteľné. Iba zopár šťastným jedincom sa podarilo spozorovať tohto záhadného tvora. Sú známe tým, že väčšinou sa skrývajú v machových lesoch. Vedci tvrdia, že majú okolo seba akúsi magickú auru, ktorá je lákavá a inšpirujúca. Okrem Britskej Kolumbie a ostrova Vancouver sa ich zopár nachádza aj na Aljašskom súostroví Alexander.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.