Kuriózny farebný dom v texaskom Buffale zaujal internet. Netradičný dom je celý v podzemí a má obytný priestor s rozlohou 280 m², pričom obsahuje 3 spálne, 2 kúpeľne a 3 ďalšie izby. Momentálne je na predaj a jeho cena je na úrovni viac ako 2,2 miliónov dolárov.

V objekte nie je prirodzené svetlo, ale sú tam veľmi svetlé priestory a úprimne musíme uznať, že vyzerá ako veľmi útulné miesto na bývanie. Rozdiel je len v garáži, ktorá sa nachádza narozdiel od obývacích izieb nad zemou. Každá izba je zariadená inak a má vlastnú tému. Izby vás oslovia svojou farebnosťou. Pozemok, ktorý sa predáva, zahŕňa aj nadzemné stavby. Je tam tiež rybník s terasou. Do podzemných priestorov sa vchádza cez originálnu hobitiu dieru.

Garáž:

Vonkajší priestor:

Agentka Terri Alexander povedala, že pri stavbe domu mal majiteľ nehnuteľnosti na zreteli súkromie aj bezpečnosť. Bol si tiež vedomý dôležitosti ochrany pred búrkami a tornádami, ktoré sa v danej oblasti vyskytujú. Je zábavné, že aj keď je dom v podzemí, tak nepôsobí klaustrofobicky, izby majú klenuté stropy, ktoré dosahujú aj vyše 7 metrov. Ďalším plusom je, že domácnosť je úplne sebestačná. Používa vodu zo studne na pozemku, má vlastný vodný a septický systém a má dokonca záložný generátor, ktorý dokáže napájať dom po dobu 2 týždňov.

Rybník:

Vstup do domu cez hobitiu dieru:

Vstupná hala:

 Vnútorne priestory:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.