Viola Smith je hudobníčka, ktorá je skutočne výnimočná. A čím? Nuž, Viola má už neuveriteľných 106 rokov a ešte stále aktívne bubnuje. Narodila sa 29. novembra 1912 v štáte Wisconsin. Ich rodina bola veľmi početná, keďže mala 9 sestier. A všetci boli hudobne založení. V dvadsiatych rokoch 20. storočia spojil Violu jej otec s ďalšími 6 sestrami a vytvorili orchester Schmitz Sisters. Táto kapela fungovala už počas prvej svetovej vojny.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Po presťahovaní sa do New Yorku vstúpila Viola do ďalšieho známeho dievčenského orchestra s názvom Phil Spitalny’s Hour of Charm. Táto žena dokonca hrala na inaugurácii prezidenta Harryho Trumana v roku 1949 a vtedy sa rozhodla, že založí vlastnú kapelu s názvom „Viola a sedemnásť bubnov“. Potom obrátila svoju pozornosť na Broadway, kde hrávala v pôvodnej produkcii Cabaretu. Počas svojej neuveriteľne dlhej kariéry hrala aj s tými najväčšími hudobnými hviezdami. Viola bola kedysi známa ako najrýchlejšia bubeníčka v Amerike. 

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Pokiaľ ide o jej pozoruhodný vek, tak Viola jednoznačne povedala, že sa ho dožila vďaka bubnovaniu a vínu. „Pijem víno, no skutočne len v malých množstvách,“ vysvetlila v rozhovore. „Môj otec mal kedysi vlastnú vináreň. Priviedol nás k tomuto nápoju a odvtedy si ma víno získalo. Raz som bola v lietadle s mužom, ktorý povedal, že ľudia, ktorí pijú víno, predlžujú svoj život o tri roky. A je to skutočne pravda.“ Táto žena tvrdí, že každý deň vypije jeden pohár vína.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.