Život je plný prekvapení a niekedy sa aj z na prvý pohľad jednoduchých vecí vykľuje niečo neobyčajné, ak sa na ne pozrieme z iného uhla.

1. V hranolkách McDonald’s je 19 ingrediencií

mcdonalds fries photo
Pexels / Pixabay

Okrem klasickej kombinácie zemiakov, oleja a soli obsahujú tieto hranolky aj prírodnú hovädziu arómu, kyselinu citrónovú, pyrofosforečnan sodný (pre zachovanie farby), dimetylpolysiloxán a iné nie veľmi zdravé prísady.

2. Austrálsky krík Dendrocnide moroides (pŕhľava morušovitá) u vás môže vyvolať samovražedné myšlienky

Brightside

Do tela sa vám dostane taký silný neurotoxín, že môže vyvolať samovražedné myšlienky. Bolesť je taká intenzívna, že aj zvieratá sa snažia zabiť.

3. Naše správanie z veľkej časti ovplyvňuje podvedomie

brain photo
sbtlneet / Pixabay

Napriek tomu, že je ľudská bytosť vyvinuté a inteligentné stvorenie, náš mozog niekedy pracuje celkom primitívne. Pre nekontrolovateľné podvedomé procesy vieme byť šťastní len preto, že vonku svieti slnko. Alebo sa môžeme do niekoho zamilovať len preto, ako vonia.

4. V jazere Tahoe utopený človek nevypláva na hladinu

lake tahoe photo
12019 / Pixabay

Nachádza sa v pohorí Sierra Nevada a hovorí sa, že v ňom sú tisícky mŕtvych tiel.
Jazero je však také studené, že utopení ľudia nevyplávajú na hladinu. Jednoducho sa potopia na dno. A keďže je jazero príliš hlboké, potápači sa na dno nedostanú bez špeciálnych zariadení.

5. Práve sa nachádzame v polovici masového vyhynutia zvierat

animals photo
Pexels / Pixabay

Vedci tvrdia, že dnes je to 6. vymieranie v histórii našej planéty. Odborne sa to nazýva “biologická anihilácia” – bilióny živočíchov vymizlo z povrchu zemského v dôsledku lovu, zničenia ich príbytkov, vzniku nových druhov a šírenia chorôb. A všetko toto zapríčinil človek.

6. Želé cukríky sú pokryté živicou z chrobáka

Brightside

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo sú tieto cukríky také tvrdé a lesklé? Pre dosiahnutie tohto efektu používajú výrobcovia živicu, ktorú produkujú samičky chrobákov.

7. Snehulienka nemala žiadnu prácu

Brightside

V rozprávke sa síce Snehulienka starala o trpaslíkov, Adriana Caselotti, herečka, však nikdy po dabovaní Snehulienky nepracovala. V zmluve, ktorú podpísala so spoločnosťou Disney, sa zaviazala, že už nebude pracovať, aby sa jej hlas nespájal s ničím iným.
Najhoršie na tom je, že za film zarobila len 970 dolárov. Svoje rozhodnutie však nikdy neoľutovala a v rozhovore uviedla, že “je lepšie byť súčasťou jedného z najlepších filmov než desiatich priemerných.”

8. V rozprávkach od Walta Disneyho chýbajú postavy matiek

Brightside

Možno si to niekto nevšimol, no príbehy Walta Disneyho sa zakladajú na smrti a strate matiek: Bambiho matku zavraždili, Ariel bez nej vyrastala, Quasimodovu matku na začiatku filmu násilne zavraždia, Popolušku vychovala nevlastná matka a Snehulienku zlá kráľovná.
Dôvodom bol žiaľ za jeho vlastnou matkou, ktorá umrela v dôsledku otravy oxidom uhoľnatým v dome, ktorý kúpil rodičom. Otec prežil, matka však také šťastie nemala. Vyčítal si to celý život.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.