Práca dobrovoľníkov je vždy na nezaplatenie. Každý, kto sa rozhodne nejakým spôsobom pomôcť a aktívne priložiť ruku k dielu, si zaslúži obrovský obdiv. A inak tomu nie je ani v tomto prípade. Dobrovoľníkom z celého Slovenska sa podarilo urobiť v Tatrách obrovský kus práce.

Foto od youtube

Je zrejmé, že Nízke Tatry sa o pár rokov opäť bujne zazelenajú. A vďačiť za to môžeme dobrovoľníkom, ktorým sa podarilo vysadiť už miliónty stromček! Ide o iniciatívu spoločnosti Lidl, vďaka ktorej sa týchto ľudí podarilo osloviť a niektorých priamo vybrali žrebovaním. Je to veselá partia ľudí, ktorá už teraz láme rekordy a sú odhodlaní lámať aj naďalej. Ide o dobrovoľníkov z rôznych kútov krajiny, ktorým na našej krajine záleží.

Foto od youtube

 

Stanovili si cieľ, že za deň vysadia až 8 500 stromčekov, čo by znamenalo prekonanie rekordu a hneď v prvý deň sa im to podarilo. Potvrdil to aj komisár knihy slovenských rekordov – Igor Svitok, ktorý bol pri prelomení tohto rekordu osobne. Je dôležité myslieť pri sadení aj na to, aby stromy dokázali čo najlepšie odolať prípadným katastrofám, a preto sadia okrem ihličnatých i listnaté dreviny. Vďaka neúnavnej práci sa im podarilo zasadiť už viac ako milión stromčekov, čo je úžasné. No bude ich viac, pretože nemajú v pláne s tým prestať.

Foto od youtube

Viete na akej ploche sa tých milión stromov nachádza? Je to približne 450 hektárov pôdy, pre lepšiu predstavuje je to plocha rovnajúca sa 500 futbalovým ihriskám. To, čo títo odhodlaní ľudia dokazujú je skutočne úctyhodé a je radosť sledovať ich. Všetko sú to dobrovoľníci, ktorým nejde o peniaze, ale predovšetkým o blaho našich lesov. Lesy sú nesmierne vzácne a je to bohatstvo, o ktoré je potrebné starať sa.

Zdroj: noviny.sk

1 komentár

  1. Dobrovoľníci tam spravili kus práce, za to im patrí veľké uznanie. Akurát je škoda, že lesu to nijako nepomohlo. Lesníci tam tie stromy vyrúbali, predali ich za peniaze a zo zákona majú povinnosť tie vyrúbané plochy znovu zalesniť, aby ich mohli znovu o 80 rokov vyrúbať. V tomto prípade sú žiaľ tí dobrovoľníci len zneužití, aby majitelia tých lesných pozemkov nemuseli platiť sadenie z vlastného vrecka, ako im káže zákon.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.