Chlapec z Kambodže sa stal internetovým hitom po tom, čo ho turistka natočila ako hovorí v takmer 10 rôznych jazykoch. Jeho jazykový talent nezostal dlho bez odozvy. Blogerka, ktorá sa objavuje pod menom Venuša GWC, navštívila začiatkom tohto mesiaca Angkor Wat v Kambodži. 

Rozprávala sa aj s inými deťmi, no okamžite ju zaujal chlapec menom Thaksin, ktorý jej povedal, že dokáže hovoriť najmenej desiatimi jazykmi. Cestovateľka sa rozhodla, že to natočí. Podľa videa je vidieť, ako hovorí kantónskym, francúzskym, japonským, mandarínskym, malajzíjskym, thajským, filipínskym, anglickým a španielskym jazykom. A dodal, že ovláda aj nemecký, kórejský a hainanský jazyk.

Foto od youtube

Thaksin sa vyjadril, že na ulici predáva drobnosti ako napr. magnetky, aby mohol jedného dňa ísť do školy. Kvôli nedostatku chudobe ju totiž doteraz navštevovať nemohol.

Potom, čo Venuša toto video zdieľala na Facebooku, bolo zobrazené už viac než miliónkrát. Chlapcov talent mimoriadne zaujal aj istú pekingskú stanicu. Tá sa rozhodla, že zafinancuje 3-dňovú dovolenku pre Thaksina a jeho rodinu v Číne. Keďže chlapec v istej časti videa spieval, ponúkli mu účasť na speváckom konkurze. A ak uspeje, dostane rovno zmluvu. Okrem toho, kambodžský Červený kríž sa dobrovoľne zaviazal, že bude platiť za Thaksina a jeho súrodencov školu. Taktiež poskytli celej chlapcovej rodine jedlo a nejaké zásoby.

„Som vďačná, že toto video sa stalo vírusovým a rýchlo sa po internete rozšírilo,“ napísala Venuša vo svojom príspevku na Facebooku. „Mohlo by to pomôcť vytvoriť viac povedomia o deťoch, ktoré musia každý deň bojovať o to, aby mohli vôbec žiť.“

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.