V októbri na koncerte country hudby začal strieľať neznámy strelec. Zasiahol matku dvoch detí, 30 ročnú Jovanna Calzadillas priamo do hlavy. Ihneď bola prevezená do nemocnice v Las Vegas, kde doktori oznámili hroznú prognózu jej manželovi Frankovi.

Photo by youtube

Guľka zasiahla tú časť mozgu, ktorá slúži na spracovanie reči, čoho výsledkom je trvalá ujma. Doktori povedali, že by bolo najlepšie odpojiť Jovannu od prístrojov a jej orgány darovať.

Jej manžel Frank pracuje ako policajt v Salt Lake. Mal sen, ktorý zmenil nielen jeho život. Snívalo sa mu, že prišla k nemu manželka a povedala mu, že všetko bude v poriadku. A táto vízia ho povzbudila k tomu, aby ignoroval rady lekárov.

4 mesiace od tohto okamihu dokáže Jovanna hovoriť, jesť a dokonca urobiť pár krokov s pomocou robotického prístroja. Jej lekár však povedal, že to nie je žiaden zázrak.

Začiatkom minulého týždňa sa už vrátila domov k jej 11-ročnej dcére a 3-ročnému synovi. Bola z toho nadšená a žartovala, že je rada, že teraz môže byť bosom svojho manžela.

„Vtedy v tú noc – 1. októbra sa jedna moja časť zmenila,“ povedal Calzadillas počas tlačovej konferencie v neurologickom inštitúte Barrow a Select Special Hospital vo Phoenixe. „Aj keď už nikdy nebudem stará Jovanna, vrátim sa ešte silnejšia. Nenechám takých ľudí ako je on vyhrať. A nebudeme žiť v strachu.“

„Cítim sa byť silná a som pozitívne naladená,“ povedala. „Moje deti a moja rodina sú dôvod, prečo sa nezastavím a budem bojovať aj naďalej.“

Pozrite sa ako Jovanna dokáže a napriek všetkému sama plynulo hovoriť a neprestáva sa usmievať.

Zdroj: goodnewsnetwork

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.