Stratila takmer všetko. Domov jej vzal oheň, ktorý zachvátil veľkú časť Kalifornie. Kvôli obrovským požiarom prišlo o život 85 obyvateľov. Napriek tomu, že Andrea Gaylord stratila svoj domov, to najvernejšie stvorenie na svete však nestratila. Jej psík totiž prežil požiare a našli ho čakať v ruinách svojho bývalého domova. Bol tam mesiac, až kým sa jeho majiteľka po neho nevrátila.

Foto od boredpanda

Tieto nešťastné požiare zničili prakticky celé mesto. Išlo o najsmutnejšiu katastrofu v histórii tohto štátu. Oheň zničil takmer 19 000 budov vrátane 13 954 domov. Kvôli požiaru väčšina obyvateľov musela opustiť svoje domovy a v extrémnych prípadoch aj svojich domácich miláčikov. Andrea Gaylord utiekla zo svojho mesta 8. novembra, čiže v deň, kedy vypukol oheň.

Foto od boredpanda

Keď Andrea odišla z oblasti a nemala prístup k svojmu bývalému domu, požiadala úradníkov, aby zašli preveriť, či tam náhodou nenájdu jej psa menom Madison. Záchranárka zvierat – Shayla Sullivanová, ktorá odpovedala na jej žiadosť, spozorovala psíka o niekoľko dní neskôr.

Napokon sa psovi a jeho majiteľke podarilo v týchto dňoch zísť. Vrátila sa na miesto, kde predtým stál jej dom a uvidela Madisona, ako tam na ňu poslušne čaká. „Predstavte si tú lojalitu ostať v takýchto podmienkach a čakať na svojho majiteľa taký dlhý čas,“ povedala Andrea. „Je to úžasný pocit.“

Foto od boredpanda

Záchrankyňa zvierat, ktorá sa o to celé pričínila, neskôr v komentároch zanechala odkaz: „Som taká šťastná, že Madison prežil! Zostal, aby ochránil to, čo z ich domu zostalo a NIKDY sa svojej majiteľky nevzdal! Som taká šťastná, až plačem, keď toto píšem!“

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.