choPočuli ste už resp. boli ste na ostrove s názvom Kythira, ktorý je známy skôr pod názvom Afroditin ostrov lásky, ktorý je súčasťou Cypru? Tento jedinečný a odľahlý ostrov sa rozprestiera medzi Egejským a Iónskym morom. Je to ako taký malý raj, ktorý v kombinácii divokej krásy s rôznymi mýtami ponúka čosi zvláštne a tajomné.

 fotografia
Foto od Nikos Roussos

Na tento ostrov sa môžete dostať dvomi spôsobmi, a to buď trajektmi z rôznych miest, ako Atény, Neapoli či Gythion, alebo nasadnite na lietadlo v Aténach a vystúpite priamo na Kythire. Možno ste doteraz o tomto nádhernom mieste ani nepočuli, avšak pozornosť si určite pýta a zaslúži.

Medzičasom sa Kythira stala veľmi vyhľadávaná turistami vďaka kráse okolitej prírody či všetkými možnosťami, ktoré vám ponúka. Pre aktívnejších sú to napr. vodné športy, skalolezectvo, treking, prechádzky prírodou či potápanie. A pre tých, ktorí si chcete užiť ničnerobenie, v ponuke je množstvo nádherných pláži, kde si oddýchnete. Taktiež tam nájdete bohatý program miestnej kultúry a tradície, alebo môžete skúsiť aj rybolov.

Okrem iného tam nájdete jaskyne, vodopády či rokliny Mylopotamos s vodopádom Fonissa – toto miesto patrí zároveň k najnavštevovanejšie.

A čo vidieť?

– Hlavné mesto ostrova je Chora. Nachádzajú sa tam nádherné zámky, benátsky hrad, ale aj archeologické múzeum.

chora fotografia
Foto od gf_0815

– Pre mladých je najvhodnejším miestom zrejme Kapsali, ktoré sa považuje za zábavné centrum ostrova s tavernami a tie sa v noci menia na zábavné podniky.

kapsali fotografia
Foto od Nikos Roussos

– Mylopotamos – táto dedina je známa hlavne vďaka tamojším prírodným krásam. Sú tam totiž rokliny, vodné mlyny alebo zaujímavá jaskyňa Agia Sophia.

mylopotamos fotografia
Foto od Giorgos Michalogiorgakis

– Zrejme najlepšie turistické centrum AgiaPelagia sa nachádza na severe ostrova, kde sú rôzne hotely, taverny a obchodíky.

AgiaPelagia fotografia
Foto od Shadowgate

– Na ostrove výrazne dominujú kláštory, ktoré sú znakom silnej viery obyvateľov ostrova. Nájdete ich rozmiestnené po celom ostrove či už na skalných útesoch, alebo priamo v krásnych dedinkách. Tento ostrov je skrátka klenot.

kythera fotografia
Foto od jmartinetti

Zdroj

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

  1. Agia Pelagia sa nachádza na Kréte, síce sa môže nachádzať miesto s rovnakým názvolm aj na tomto ostrove no aj fotka, ktorú ste použili sa na každú jednu budovu či strom presne zhoduje s mojou fotkou z tohto miesta spred dvoch rokov ktorú som mám dokonca odfotenú z toho istého miest.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.