Takmer každý z nás už stretol niekoho, kto bol podvedený alebo podviedol. Často nás takáto skúsenosť vedie k myšlienkam, či by sme boli schopní neveru odpustiť, nie je to však jednoduchá otázka. Ak by sme však vedeli, ako títo ľudia zmýšľajú, možno by sme vedeli lepšie pochopiť, prečo to urobili, a následne sa cez to preniesť. Prinášame vám 10 spovedí ľudí, ktorí podviedli svojich partnerov.

1. “Citovo som sa naviazala na iného muža. Manžel sa nechal strhnúť alkoholom, upadol do depresie a ja som mala akési chvíľkové zlyhanie. Vie o tom a aj keď sa snažíme sa cez to preniesť, cítim sa, akoby som stratila najlepšieho priateľa. Cítim sa hrozne a umocňuje to vedomie, že to bolo celkom zbytočné. Táto aférka ma stála dôveru a lásku, stratila som kvôli tomu manžela…”

Zdroj: BuzzFeed

2. “Manžel sa päť rokov správal násilne, tak som ušla do náručia iného muža. Neznášala som sa preto, že som akceptovala takéto správanie. Podviedla som ho, prišiel na to a rozviedli sme sa. Ľutujem, že som nemala dostatok odvahy na to, aby som sama ukončila toto manželstvo a vybrala som si jednoduchšiu cestu. No viem, že si zaslúžim viac než mi bolo ‘dopriate’.”

3. “S manželom nám to prestalo po sexuálnej stránke klapať. Po čase som sa začala stále viac a viac socializovať na internete. Jedno viedlo k druhému a skončila som tak, že som mala online aférku s cudzím mužom. Neskôr to však skončilo, no nemohla som zostať v takomto manželstve a rozviedli sme sa. S odstupom času hodnotím tú aférku ako to najlepšie, čo sa mi mohlo stať, pretože mi otvorila oči. Ľudia podceňujú sexuálny život v partnerstvách.”

Zdroj: BuzzFeed

4. “Napätie sa nám pre názory na založenie rodiny vo vzťahu stupňovalo. Jedného večera som sa opila a chyba, ktorú som spravila, ma stála celé manželstvo. Rozviedli sme sa a ja nie som ani po štyroch rokoch šťastná. Mimoriadne to ľutujem a bojím sa, že už navždy budem nešťastná.”

5. “Absolútne nič neľutujem. Roky som sa snažila naše manželstvo zachrániť, no snaha len z jednej strany nestačí. Pred rokom som začala spávať s kolegom, ktorý je v podobnej situácii. Stretávame sa raz za mesiac, a potom sa vraciame späť do bežného života. Sme jeden druhému oporou a nedávame si prázdne sľuby o tom, že svojich partnerov opustíme a budeme žiť šťastne až do smrti.”

Zdroj: BuzzFeed

6. “Vyspal som sa s manželkou môjho najlepšieho priateľa. O pár rokov neskôr, keď sa rozvádzali, povedala mu o tom, aby ho ranila. Neuveriteľne ten skutok ľutujem – zranil som svoju manželku a najlepšieho priateľa zároveň. Nestálo to za to.”

7. “Roky som sa cítila byť neatraktívna. Keď si ma začali muži všímať (po materskej som šla naspäť do školy), celkom som tomu podľahla. Rozviedol sa so mnou a ja to dodnes ľutujem.”

8. “Keď som pre muža, s ktorým som mala milenecký vzťah, opustila svojho manžela, syn so mnou dva roky neprehovoril. Bolo to pre mňa skutočne náročné. Aj môj partner opustil manželku – jeho dcéra ma z toho roky obviňovala. Nakoniec celý vzťah skončil, pretože som zistila, že ma podvádza.”

Zdroj: BuzzFeed

9. “Celkom to zničilo dôveru v našom vzťahu. Stále sme spolu, snažíme sa cez to preniesť, no je to ťažké. Podozrieva ma zo všetkého, čo robím. Milujem ho a nikdy som to nemala urobiť.”

10. “Najhoršie. Rozhodnutie. Aké. Som. Kedy. Urobil. Život sa mi celkom zrútil a prišiel som o svoju rodinu. Teraz žijem sám a Vianoce sú najsmutnejším sviatkom v roku.”

Zdroj: BuzzFeed

Zdroj

Foto: BuzzFeed

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.