Taylor Ellis sa narodila s veľmi slabým zrakom a postupom času sa jej ešte zhoršuje. Keď išla na vyšetrenie vo svojich 20 týždňov tehotenstva a nedokázala už vidieť svoje v poradí tretie dieťa, zostala v slzách. Keď to však lekári zistili, vykonali ultrazvuk a urobili z neho špeciálnu 3D tlač.

Foto od Facebook

26-ročná Taylor a jej manžel Jeremy, ktorý je tiež zrakovo postihnutý, dostali o týždeň neskôr špeciálny darček. Výsledkom bola teda 3D tvár ich dcérky z ultrazvuku. Rosalie má teraz desať týždňov a jej mama uviedla, že technológia 3D tlače, ktorá sa najčastejšie používa na výrobu automobilových súčiastok, mení životy. Nemocnica Johns Hopkins v Baltimore obvykle používala túto technológiu na vytváranie modelov ešte nenarodených detí s poruchou zvanou spina bifida. Lekárom tak umožňuje získať jasný obraz o stave chrbtov bábätiek. Nuž a lekári začali túto technológiu postupne využívať aj pre nevidiacich rodičov.

Daná nemocnica je tak prvá na svete, ktorá takúto službu ponuka. Taylor sa k tomu vyjadrila takto: „Vždy som premýšľala o tom, ako bude vyzerať moje dieťa, no vždy som bola smutná, že nemám rovnakú príležitosť vidieť ho tak ako iné matky. Môj zrak ešte na tom nebol tak zle, keď som čakala svoje prvé dve deti, a preto som ich ešte normálne videla.“ Keď však dostala tento 3D výtvor, bola ohromená. „Uvedomila som si, že to bola tvár môjho dieťaťa, bolo to také úžasné. Toto tehotenstvo bolo náročné, no vzrušujúce zároveň,“ dodala hrdá matka.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.