Muž z Číny sa stal iba 3. nevidiacim človekom a 1. Aziatom, ktorý zdolal Mount Everest. 46-ročný Zhang Hong pochádza z juhozápadnej Číny a najvyššiu horu sveta zdolal za tri dni, pričom smeroval zo základného tábora v Nepále spolu so skupinou ďalších ľudí. 

Pri tejto náročnej misii ho sprevádzali traja špičkoví sprievodcovia, ktorí mu v zdolaní náročného cieľa výrazne pomohli. „Bol som viackrát veľmi vystrašený počas lezenia na najvyššiu horu na svete, pretože tým, že som nevidiaci som veľakrát nevedel nájsť to správne ťažisko. No je normálne, že pri lezení existujú ťažkosti aj nebezpečenstvá, toto je totiž význam lezenia,“ povedal Zhang.

Zhang pritom nebol od narodenia nevidiaci, ale zrak stratil až ako 21-ročný, čo mu výrazne sťažilo prispôsobiť sa životu v tme. K zdolaniu Mount Everestu ho inšpiroval príbeh muža menom Erik Weihenmayer, ktorý sa v roku 2001 stal prvou nevidiacou osobou, ktorá túto horu zdolala. Zhang sa zaviazal, že aj on urobí to isté a dokáže ostatným, že nič nie je nemožné. 

„Bez ohľadu na to či ste nejako zdravotne limitovaní alebo úplne zdraví, či ste nevidiaci, alebo nemáte nohy, vždy rozhoduje silná myseľ. A ak ju máte, tak dokážete všetko, čo si len viete a možno aj neviete predstaviť,“ uzavrel veľmi cieľavedomý chlapík, ktorého v plnení snov nezastaví nič. 

Zdroj

Foto: Pixabay

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.